Zobrazit plnou verzi příspěvku: vypínání hran

amur
27.08.2014, 13:20

Jde o svarové plochy, které po tisku vypadají jak jedna velká tlustá čára. Dá se automaticky vypnout hrany, aby byla jenom jedna?

Cheff
27.08.2014, 16:51
Obávám se, že nikoli. Řešením by pro Vás mohlo být "zneviditelnit" svary jako celé těleso - tedy celkově je vypnout - pokud nebudou někde chybět v "bokorysech". Jiné efektivní a rychlé řešení mě nenapadá (vypínat hranu po hraně se nevyplatí). Pokud k nim máte chycené značky, tak by to snad neměl být problém (hodnoty by si měl udržet i u vypnuté hrany - tedy u neviditelných hran to tak funguje a občas to používám pro přichycení značek), ale u svarů si to teď nevybavím. Centrálně lze viditelnost ovládat pomocí reprezentace a propojeného pohledu na tuto reprezentaci (aby se nemusely vypínat v každém pohledu).

amur
28.08.2014, 09:32

Děkuji Vám za cenné rady. V AutoCADu je to bez problému, stačí tahat čárečky .Mně osobně nevadí ten grafický výstup, ale někomu ano.Zkusím převést sestavu na svařenec, pak bych svarové plochy vyplnil housenkami, aby to vypadalo jak v reálu, nevím, jak bude vypadat výkres.Původně jsem ty svarové plochy vyplnil ručně tak, že jsem v náčrtu namaloval čáry, pak jsem to vytáhl.Vypadalo to dost nehezky, navíc nebyly vidět šipky, které odkazují na svar.Na velkém formátu při malém měřítku ty hrany se prostě musí tak zobrazovat, velikost svarové plochy se pohybuje v desítkách mm, jenže rám měří třeba 2m.