Vytisknout stránku | Zavřít okno

vyhlazení objektu v 3ds max

Vytištěno z: CAD Fórum
Kategorie: Autodesk - stavebnictví, strojírenství, CAD/GIS
Název fóra: 3ds Max, Maya, VRED
Popis fóra: Otázky k vizualizačním aplikacím Autodesk 3ds Max, VIZ, Maya, VRED, Showcase, M&E Collection, Softimage, mental ray, Mudbox, MotionBuilder, VRED, Character Generator
URL: https://www.cadforum.cz/forum/forum_posts.asp?TID=25798
Datum vytištění: 23.kvě.2026 v 17:53


Téma: vyhlazení objektu v 3ds max
Odeslal: bermarstar
Předmět: vyhlazení objektu v 3ds max
Datum odeslání: 14.bře.2018 v 13:03
Dobrý den,
mám dotaz ohledně vyhlazování objektu ve 3ds max. Mám zaoblený objekt vytvořený v autocadu a importovaný do 3ds max.

Při rendrování není dostatečně vyhlazený, proto jsem chtěl aplikovat nástroje jako turbosmooth nebo subdivision surface (přiřadil jsem plochám i rozdílné smoothing groups) nebo zkoušel odsadit hranu s chamber apod, ale boční plocha při vyhlazení neustále kolabuje a výsledek je nerendrovatelný a vypadá takto.

Nepoužívám 3dsmax běžně a nemohu se hnout z místa. Nevěděli by jste někdo, jakým postupem objekt vyhladit bez kolabující plochy?
Děkuji



Odpovědi:
Odeslal: mikeborecek
Datum odeslání: 23.dub.2018 v 09:51
Neviem či je to ešte aktuálne, ale je potrebné pred vyhladením prepojiť hrany/zlomy na najužšej ploche - tá hrana



Vytisknout stránku | Zavřít okno