Vytisknout stránku | Zavřít okno

Určení projektového severu u více SO

Vytištěno z: CAD Fórum
Kategorie: Autodesk - stavebnictví, strojírenství, CAD/GIS
Název fóra: Revit, BIM
Popis fóra: Diskuse k AEC CAD/BIM aplikacím Autodesk Revit, Revit LT, AEC Collection, Autodesk Forma, Dynamo, ACC
URL: https://www.cadforum.cz/forum/forum_posts.asp?TID=27776
Datum vytištění: 27.čer.2026 v 20:21


Téma: Určení projektového severu u více SO
Odeslal: Saab
Předmět: Určení projektového severu u více SO
Datum odeslání: 02.říj.2018 v 22:17
Dobrý den,

nevíte někdo jakým způsobem řešit polohu projektu k projektovému severu u více stavebních objektů. Samozřejmě, že každý objekt je jinak natočen vůči severu. Potřeboval bych nastavit u více objektů projektový sever nezávisle, lze to?

Používám verzi LT 2014

Díky za rady

M



Odpovědi:
Odeslal: PepaR
Datum odeslání: 03.říj.2018 v 06:31
Dobrý den, 

v rámci jednoho projektu můžete mít pouze jeden projektový sever. Nicméně řešil bych to rozdělením SO, kdy 1× SO = 1× RVT soubor.


-------------
PepaR
https://www.jremes.cz" rel="nofollow - jremes.cz | https://www.stavlab.cz" rel="nofollow - stavlab.cz


Odeslal: splonk
Datum odeslání: 03.říj.2018 v 09:35
A nebo, pokud jde jenom o kresleni v "ortho" rezimu - co pouzit Scope Box?

-------------
JASponza

ACA (AutoCAD) 21, 24
RVT 21, 24

Win 10, 11 x64


Odeslal: PepaR
Datum odeslání: 03.říj.2018 v 10:04
Díky za doplnění splonk, na orientované kvádry jsem zapomněl. Ten je vlastně řešením a velkým pomocníkem.

-------------
PepaR
https://www.jremes.cz" rel="nofollow - jremes.cz | https://www.stavlab.cz" rel="nofollow - stavlab.cz


Odeslal: Saab
Datum odeslání: 04.říj.2018 v 20:08
Super, to jsem přesně potřeboval. 

Jen upřesním pro další nezkušené uživatele "scope box" v češtině orientovaný kvádr, se nachází na kartě pohled. Kvádr se dá libovolně natočit, např podél zdi a po přiřazení kvádru k pohledu (ve vlastnostech pohledu, část rozsah - orientovaný kvádr)  se výkres jako zázrakem otočí podél hrany kvádru. Po přetažení výkresu na list ještě lze libovolně natočit o 90 °.

Varianta jednotlivých samostatných RVT souborů se mi nezdařila. Při načtení souboru neumím s připojeným souborem pracovat - změnit jeho polohu v projektu. Jde to nějak?

Děkuji 

M


Odeslal: PepaR
Datum odeslání: 04.říj.2018 v 22:12
Ten princip více modelů není složitý, máte jeden hlavní MASTER, do kterého připojujete dílčí modely, nastavíte jejich pozici a z toho hlavního pak přebíráte souřadnice/polohu, kterou zapisujete do připojených souborů.

-------------
PepaR
https://www.jremes.cz" rel="nofollow - jremes.cz | https://www.stavlab.cz" rel="nofollow - stavlab.cz


Odeslal: Peter Jirat
Datum odeslání: 05.říj.2018 v 20:38
Původně odeslal(a) Saab Saab napsal(a):

Super, to jsem přesně potřeboval. 

Jen upřesním pro další nezkušené uživatele "scope box" v češtině orientovaný kvádr, se nachází na kartě pohled. Kvádr se dá libovolně natočit, např podél zdi a po přiřazení kvádru k pohledu (ve vlastnostech pohledu, část rozsah - orientovaný kvádr)  se výkres jako zázrakem otočí podél hrany kvádru. Po přetažení výkresu na list ještě lze libovolně natočit o 90 °.
Zkušenosti mi velí tuto variantu moc nedoporučovat :-( Je to pouze pro toho, kdo si dokáže v modelu udržet pořádek. Už jsem opravoval několik modelů (některé ani nejdou efektivně opravit), kdy si někdo natočil scope box podle hrany stěny nebo roviny, která nebyla úplně kolmá (90,0001°), pak se celý model rozjede, nic v něm nesedí, nedá se kótovat atd. 
Řešení přes více samostatných modelů je mnohem vhodnější. A pokud všechny modely vycházejí ze stejné šablony, tak mají i stejný počátek a není problém je sesadit. 


-------------
PJ

http://www.jirat.cz" rel="nofollow - www.jirat.cz


Odeslal: splonk
Datum odeslání: 07.říj.2018 v 19:14
Původně odeslal(a) Peter Jirat Peter Jirat napsal(a):

[
Zkušenosti mi velí tuto variantu moc nedoporučovat :-( Je to pouze pro toho, kdo si dokáže v modelu udržet pořádek. Už jsem opravoval několik modelů (některé ani nejdou efektivně opravit), kdy si někdo natočil scope box podle hrany stěny nebo roviny, která nebyla úplně kolmá (90,0001°), pak se celý model rozjede, nic v něm nesedí, nedá se kótovat atd. 
Řešení přes více samostatných modelů je mnohem vhodnější. A pokud všechny modely vycházejí ze stejné šablony, tak mají i stejný počátek a není problém je sesadit. 
Aha, tak to mi pripomina nesvari ve starsich verzich ADT (niini ACA)... kde drobne chybi (tipu 0,0001) dostali model do stadia, ze nebyl k pouziti.... a kazdou chvili se pak neco cistilo, rovnalo apod... A pravda, kdyz nekdo kreslil poctive, tak se to nestavalo.
Kazdopadne dekuji za radu - budu si na to davat pozor.
A kdyz jsme u toho skladani do Masteru... Jak prosim resite styk domu (jeden rvt soubor) a terenu kery je nakreslen v masteru - styk se v rezu zobrazuje tlustou carou coz neni uplne "podle pravidel"

Diky a zdravim
JASponza


-------------
JASponza

ACA (AutoCAD) 21, 24
RVT 21, 24

Win 10, 11 x64


Odeslal: PepaR
Datum odeslání: 07.říj.2018 v 21:05
Dobrý večer,

Revit a souřadnice to je kapitola sama o sobě. Jde totiž o to, že se jedná o databázi a některé prvky se přepočítávají k projektovému počátku, některé k počátku výchozímu. Navíc je potřeba nezapomenout na limit nejvzdálenějšího bodu od počátku.

U souborů připojených do masteru ve styku dvou stěn použijte prosím Čárovou kresbu na kartě upravit a opakovaně klepněte na rozhraní dvou budov při nastavení tenké čáry.


-------------
PepaR
https://www.jremes.cz" rel="nofollow - jremes.cz | https://www.stavlab.cz" rel="nofollow - stavlab.cz


Odeslal: splonk
Datum odeslání: 07.říj.2018 v 21:16
DV,
 aaaaa ano...., zni to logicky :)... a mne to nenapadlo... no..., spis jsem to moc neresil.
Dekuji, Carovou kresbu vyzkousim jakmile to bude aktualni.

Hezky vecer
JASponza


-------------
JASponza

ACA (AutoCAD) 21, 24
RVT 21, 24

Win 10, 11 x64


Odeslal: smileface
Datum odeslání: 17.říj.2018 v 08:01
Dobrý deň,
trošku odbočím od témy ale nechcem zakládať nový príspevok keďže sa jedná znovu od súradnice. Vytvoril som si dva revity - jeden s terénom a druhý s objektom. Pri vložení objektu na terén samozrejme nesedel výškový rozdiel a preto som publikoval jeho súradnice a posunul ho vyššie. Ale pri nalinkovaní terénu do objektu sa mi terén nehodí na správne miesto. Na teréne by som mal mať viac rovnakých objektov a potreboval by som vidieť v objekte ako mi prechádza objektom terén. Viete mi prosím poradiť?
Ďakujem



Odeslal: smileface
Datum odeslání: 17.říj.2018 v 08:19
Aaaaa došiel som na to po dvoch dňom, možno stačilo len povedať o svojom trápení :) Situácii stačilo pridať parameter Shared site - Internal a situácia sadla tam kde mala, už si len prepínam polohu objektu a situácia sa pekne posúva :)
Prajem pekný deň




Vytisknout stránku | Zavřít okno