Vytisknout stránku | Zavřít okno

Licence pro Generativní design

Vytištěno z: CAD Fórum
Kategorie: Autodesk - stavebnictví, strojírenství, CAD/GIS
Název fóra: Revit, BIM
Popis fóra: Diskuse k AEC CAD/BIM aplikacím Autodesk Revit, Revit LT, AEC Collection, Autodesk Forma, Dynamo, ACC
URL: https://www.cadforum.cz/forum/forum_posts.asp?TID=30371
Datum vytištění: 23.čer.2026 v 21:51


Téma: Licence pro Generativní design
Odeslal: Peter Jirat
Předmět: Licence pro Generativní design
Datum odeslání: 15.dub.2020 v 22:47
Revit z AEC 2021 normálně spustím, vezme si licenci ze serveru, chci spustit Generative Design, chce po mne další (?) licenci, ale ze serveru ji nedokáže načíst. Jaký je tam způsob licencování?

-------------
PJ

http://www.jirat.cz" rel="nofollow - www.jirat.cz



Odpovědi:
Odeslal: Vladimír Michl
Datum odeslání: 15.dub.2020 v 22:56
Je potřeba uživatelům přiřadit licenci v Autodesk Account (ve správě AEC Collection). V holém Revitu je k dispozici generativní navrhování přes Dynamo, ale nejsou k dispozici předdefinované scénáře.

Tady je když tak FAQ.
uploads/9/generative-design-in-revit-2021-faq-customer-en.pdf" rel="nofollow - uploads/9/generative-design-in-revit-2021-faq-customer-en.pdf



-------------
Vladimír Michl (moderátor)
ARKANCE CZ - https://arkance.world - arkance.world
(podpora viz emea.support.arkance.world)


Odeslal: Peter Jirat
Datum odeslání: 16.dub.2020 v 12:45
Já ho sice vidím mezi produkty v AEC, ale pro jednotlivé uživatele GD nevidím:

-------------
PJ

http://www.jirat.cz" rel="nofollow - www.jirat.cz


Odeslal: Peter Jirat
Datum odeslání: 16.dub.2020 v 13:31
Tak v jiné firmě s jiným serverem to částečně běží, skončil jsem na:



-------------
PJ

http://www.jirat.cz" rel="nofollow - www.jirat.cz


Odeslal: Peter Jirat
Datum odeslání: 19.dub.2020 v 21:37
Aha, už tomu rozumím, co se děje - zafungovala kaskáda :-) Když pustím Revit jako jeden z prvních, tak dostanu licenci z poolu holého Revitu, který nepodporuje GD.

-------------
PJ

http://www.jirat.cz" rel="nofollow - www.jirat.cz


Odeslal: Vladimír Michl
Datum odeslání: 20.dub.2020 v 07:51
Ano, to bude zřejmě příčina. Lze tomu zabránit nastavením voleb čerpání licencí - viz např.  https://www.cadforum.cz/cadforum/jak-rezervovat-plovouci-licenci-pro-urcity-pocitac-tip10080 - https://www.cadforum.cz/cadforum/jak-rezervovat-plovouci-licenci-pro-urcity-pocitac-tip10080

-------------
Vladimír Michl (moderátor)
ARKANCE CZ - https://arkance.world - arkance.world
(podpora viz emea.support.arkance.world)


Odeslal: Peter Jirat
Datum odeslání: 20.dub.2020 v 10:33
Ne, není to ta příčina. Nemohu žádnému nadefinovanému i novému uživateli, kterého jsem zrovna zaregistroval, přiřadit GD. Máme typ licence síťová, předplatné, víceuživatelská. Nový licenční soubor nahraný na server je funkční. V seznamu součástí v AEC vidím GD, mezi aplikacemi, které mohu přiřadit jednotlivým uživatelům, není (viz původní obrázek), mohu přiřadit 19/19, ale i tak nic.
Něco dělám blbě nebo něčemu nerozumím :-(


-------------
PJ

http://www.jirat.cz" rel="nofollow - www.jirat.cz


Odeslal: Petr Studik
Datum odeslání: 20.dub.2020 v 11:22
U síťových licencí se přiřazují jen doplňkové služby, software potřeba přiřazovat není. Nejlepší by bylo vytvořit si .opt soubor a rezervovat konkrétnímu stroji tu AEC licenci případně to řešit jak se Vám to hodí, možností je víc:

https://knowledge.autodesk.com/customer-service/network-license-administration/managing-network-licenses/controlling-license-usage/control-network-license-access-using-options-file" rel="nofollow - https://knowledge.autodesk.com/customer-service/network-license-administration/managing-network-licenses/controlling-license-usage/control-network-license-access-using-options-file

Další možnost je třeba pustit si první software z AEC kolecke a následný Revit se vezme už z AEC licence, tedy i s GD.


Odeslal: Peter Jirat
Datum odeslání: 20.dub.2020 v 14:37
Původně odeslal(a) Petr Studik Petr Studik napsal(a):

U síťových licencí se přiřazují jen doplňkové služby, software potřeba přiřazovat není. Nejlepší by bylo vytvořit si .opt soubor a rezervovat konkrétnímu stroji tu AEC licenci případně to řešit jak se Vám to hodí, možností je víc:

https://knowledge.autodesk.com/customer-service/network-license-administration/managing-network-licenses/controlling-license-usage/control-network-license-access-using-options-file" rel="nofollow - https://knowledge.autodesk.com/customer-service/network-license-administration/managing-network-licenses/controlling-license-usage/control-network-license-access-using-options-file

Další možnost je třeba pustit si první software z AEC kolecke a následný Revit se vezme už z AEC licence, tedy i s GD.
Díky, nakonec to vypadá na divně zapnutý firewall na serveru :-( To co jsem vám poslal můžete klidně zahodit, je to v pořádku.

-------------
PJ

http://www.jirat.cz" rel="nofollow - www.jirat.cz



Vytisknout stránku | Zavřít okno