Vytisknout stránku | Zavřít okno

Název ikony v ribbonu

Vytištěno z: CAD Fórum
Kategorie: Autodesk - stavebnictví, strojírenství, CAD/GIS
Název fóra: AutoCAD
Popis fóra: Otázky kolem aplikací AutoCAD a AutoCAD LT, AutoCAD web, prohlížečů, DWG a DXF, Design Review, Navisworks, nadstavby, Drive a cloud Autodesk
URL: https://www.cadforum.cz/forum/forum_posts.asp?TID=30508
Datum vytištění: 24.čer.2026 v 04:28


Téma: Název ikony v ribbonu
Odeslal: slasid
Předmět: Název ikony v ribbonu
Datum odeslání: 12.kvě.2020 v 17:33
Dobrý den,
jak docílím toho, že se mi název tlačítka (ikony) v ribbonu zalomí na dva řádky.
Viz příloha.




Odpovědi:
Odeslal: Vladimír Michl
Datum odeslání: 12.kvě.2020 v 18:10
Obvykle stačí uvést takto s mezerou. Pokud chcete v názvu natvrdo zalomit řádek, použijte "\n".

-------------
Vladimír Michl (moderátor)
ARKANCE CZ - https://arkance.world - arkance.world
(podpora viz emea.support.arkance.world)


Odeslal: Petr75
Datum odeslání: 13.kvě.2020 v 10:56
\n nefunguje
Nevím, jestli to jde udělat jednoduše, ale podíval jsem se jak je to uložené v acadlt.cuix-RibbonRoot.cui. V Total Commanderu jsem si vykopíroval RibbonRoot.cui z acadlt.cuix. Pokud se edituje přímo tento soubor a pro nový řádek se dá
& # x D ;
, tak to funguje. Ty znaky jsou bez mezer. Nevím jak to tu napsat jinak, aby se znaky zobrazily a neudělalo to jen prázdný řádek.


Odeslal: slasid
Datum odeslání: 13.kvě.2020 v 11:26
Mně to \n funguje bezvadně.
Pan Michl, samozřejmě, opět nezklamal.

Díky.


Odeslal: Petr75
Datum odeslání: 13.kvě.2020 v 11:45
Mně \n nefunguje. Možná to je verzí LT.


Odeslal: slasid
Datum odeslání: 13.kvě.2020 v 11:46
Původně odeslal(a) Petr75 Petr75 napsal(a):

Mně \n nefunguje. Možná to je verzí LT.

Mám LT 2021.


Odeslal: johny
Datum odeslání: 13.kvě.2020 v 11:50
Vždycky používám \r
\n je pro mě novinka..


Odeslal: Vladimír Michl
Datum odeslání: 13.kvě.2020 v 13:01
Měly by fungovat oba řídicí znaky, i v LT. Pozor, v CUI editoru výsledek neuvidíte, až ve výsledném ribbonu.

S řídicími znaky CR (\n) a LF (\r) pocházejícími ještě z dřevních dob dálnopisů je pořád trochu potíž. Většina textových aplikací umožňuje ukončit řádek libovolným z nich, ale jsou aplikace (např. Notepad), kde musí být oba nebo kde navíc záleží na jejich pořadí CR-LF (\n\r) nebo LF-CR (\r\n).


-------------
Vladimír Michl (moderátor)
ARKANCE CZ - https://arkance.world - arkance.world
(podpora viz emea.support.arkance.world)


Odeslal: Petr75
Datum odeslání: 13.kvě.2020 v 14:08
Už vím, proč mi to \n nefungovalo. Normálně není "Název" vyplněn a zobrazuje se, to co je v "Název příkazu". Já se pokoušel změnit "Název příkazu" a ne "Název", který byl prázdný.



Vytisknout stránku | Zavřít okno