Vytisknout stránku | Zavřít okno

SVG do náčrtu

Vytištěno z: CAD Fórum
Kategorie: Autodesk - stavebnictví, strojírenství, CAD/GIS
Název fóra: Inventor
Popis fóra: Otázky k programům Autodesk Inventor Professional, Product Design & Manufacturing Collection, Factory Design; digitální prototypy
URL: https://www.cadforum.cz/forum/forum_posts.asp?TID=33959
Datum vytištění: 14.čer.2026 v 21:25


Téma: SVG do náčrtu
Odeslal: RadkaV
Předmět: SVG do náčrtu
Datum odeslání: 20.led.2023 v 10:12
Dobrý den,
hledám spolehlivé řešení, jak zpracovat v Inventoru různá loga apod.

Pokus 1.
Převedla jsem si bitmapu do SVG
https://products.aspose.app/svg/cs/image-vectorization" rel="nofollow - https://products.aspose.app/svg/cs/image-vectorization

Potom jsem chtěla použít Online konvertor CAD formátů do DXF (zde z  https://www.cadforum.cz/catalog/cc.asp?go=convert - https://www.cadforum.cz/catalog/cc.asp?go=convert
ale vyhodilo mi to chybu. CHYBA. Převod skončil chybou {"error":"API v1 was discontinued on January 1, 2022. Please migrate to API v2.","code":400}
PS. pokud by to měla být nějaká aktualizace u mně v PC, tak to nevím jak)

Pokus 2.
To SVG jsem chtěla otevřít v AutoCadu a převést do DXF a posléze to použít v inventoru, ale ten soubor se mi neotevřel a Autocad nevyhodil žádnou chybu. Obrazovka je prázdná.


Má prosím Vás někdo radu proč se mi to takto chová? Jak to řešit.

A nebo má někdo osvědčený a funkční postup? Jak z Bitmapy dostat funkční vektor do náčrtu v Inventoru.
a) obtahovat křivkami jsem dělala do teď u jiných věcí a je to zdlouhavé.
b) Dle Google zkouším kde co, ale moc to nejde.

Přikládám bitmapu z které jsem udělala SVG.
uploads/105690/SVG.zip" rel="nofollow - uploads/105690/SVG.zip

Děkuji moc







Odpovědi:
Odeslal: Vladimír Michl
Datum odeslání: 20.led.2023 v 16:10
Převod přes ten automat v sekci Převodníky (podíváme se proč nefunguje) není co kvality nic moc:
https://autode.sk/3XGmM1L" rel="nofollow - https://autode.sk/3XGmM1L

Ale on už je hodně podivný ten SVG podklad. Nejsnazší cesta převodu je asi přes Illustrator, Inkscape, Fusion 360 nebo CorelDraw.


-------------
Vladimír Michl (moderátor)
ARKANCE CZ - https://arkance.world - arkance.world
(podpora viz emea.support.arkance.world)


Odeslal: RadkaV
Datum odeslání: 21.led.2023 v 20:16
Dobrý den,
tak jsem trasováním udělala DXF i DWG z Corelu. 
Otevřu vše v AutoCadu, naimportuji do Inventoru. Super.

Ale nejde mi vybrat geometrie pro vysunutí.

Maximálně co se mi podaří, tak je to, že vysunu plochu obvodu (tak z toho mám vykrajovátko) a nikoliv plošný objem.

Asi někde dělám v postupu chybu.

V autocadu jde ta geometrie vyšrafovat, tedy by asi měli být body spojené.

uploads/105690/01.dxf" rel="nofollow - uploads/105690/01.dxf
Tak nevím kudy dál.


Odeslal: Vladimír Michl
Datum odeslání: 22.led.2023 v 13:57
Lépe je pracovat s křivkou (uzavřenou) než se splinem (který vyleze přímo z Corelu). Pomocí [CMD]KEDIT[/CMD] (přesnost=1) jsem spline v AutoCADu převedl na křivku, tu přes copy-paste přenesl do náčrtu Inventoru, Sketch Doktorem ověřil, že je v pořádku, a Vysunutím (vypnout režim Povrch) převedl na objem.




-------------
Vladimír Michl (moderátor)
ARKANCE CZ - https://arkance.world - arkance.world
(podpora viz emea.support.arkance.world)


Odeslal: RadkaV
Datum odeslání: 22.led.2023 v 17:58
Dobrý den a děkuji za pomoc.
Musíte tam udělat nějaký krok, který nepopisujete a který považujete za úplně základní znalost. Mně totiž nejde v Inventoru vybrat 

Dala jsem: kedit
Vybrala "násobně" a označila celý obrys obdélníkovým tažením a "enter"
Na dotaz !převést úsečky,..." dala "A"
Na "Určete přesnost převodu spline" dala "1" a enter
Potom to po mně chtělo zadat možnosti a tak z nabídky vybrala "připoj" a zadala hodnotu "0"
A "esc" ukončila
(vyzkoušela jsem i možnost z té nabídky nic nevybírat)

Potom Ctrl+c a Ctrl+v do náčrtu inventoru. A dělá mi to jenom plochu. Automaticky. Když ji v rohu přepnu na reřim vysunutí, tak nemohu vybrat profil.

Tak někde dělám nějakou chybu. Asi něco co je všem jasné. Morduju se s tím celou neděli, abych zde tolik neobtěžovala, ale nepřiška jsem na to, nevygůglila.
Děkuji za pomoc









Odeslal: Vladimír Michl
Datum odeslání: 23.led.2023 v 06:30
Ne, naopak "krokem navíc" je asi to "Násobně".

Vzal jsem ten poslední DXF, je tvořen jednou uzavřenou spline. Tu jsem přes KEDIT, Převést na křivku, přesnost 1, převedl na uzavřenou křivku (polyline). Tu přes copy-paste do náčrtu Inventoru (2023) a v něm jsem jen dal vytažení (zrušen režim povrch).


-------------
Vladimír Michl (moderátor)
ARKANCE CZ - https://arkance.world - arkance.world
(podpora viz emea.support.arkance.world)


Odeslal: IPíša
Datum odeslání: 23.led.2023 v 14:59
Já jsem SVG převáděl přes Inkscape. Ale v DXF už mi to pak v Inventoru vytahuje normálně.


Odeslal: RadkaV
Datum odeslání: 23.led.2023 v 18:19
Děkuji za trpělivost,
jenže, když já otevřu to DXF, tak je složeno z mnoha spline. Tedy je musím vybrat všechny. Proto to "násobně". Když nevyberu "násobně", musela bych obklikat všechny spline.
Asi nerozumím tomu příkazu, jak s ním pracovat.

Děkuji





Vytisknout stránku | Zavřít okno