Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy CAD Studio [www.cadforum.cz]
ČeskySlovenskyEnglishDeutsch
Přihlášení:
▶ Registrace

 právě čte: 3644 

CAD tip CAD tip # 11353:

Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Animace parametrů dynamických bloků a rozměrových vazeb v DWG AutoCADu.

A - odpověď Pomocí jednoduché freeware utility AnimPar můžete rozpohybovat vaše parametrické dynamické bloky a sestavy spojené rozměrovými vazbami.

AnimPar dokáže programově měnit hodnoty rozměrových parametrů dynamických bloků nebo hodnoty parametrů rozměrových vazeb. Do vašich výkresů tak snadno můžete doplnit pohyb, animaci. Viz ukázka:

Ukázkový výkres z animace, Merkur2.dwg, si můžete stáhnout z Katalogu bloků. Využívá geometrické vazby, parametry bloku a parametry rozměrových vazeb - viz ribbon Parametrické.

LISP aplikaci AnimPar si stáhněte z www.cadstudio.cz/download, načtěte ji do AutoCADu příkazem APLČTI a napište příkaz ANIMPAR.

Zvolte rychlost animace (zpoždění kroku animace) a vyberte buď dynamický blok s rozměrovými parametry nebo přímo některou rozměrovou vazbu. V případě bloků můžete pořadovým číslem zvolit požadovaný parametr. U parametru pak zadáte jeho výchozí hodnotu (vezme se z výkresu), koncovou finální hodnotu a krok hodnoty (přírůstek, úbytek). AnimPar pak zajistí rozpohybování.

POZN: U některých kombinací zadaného zpoždění animace a rychlosti PC (resp. grafiky) může dojít k zamrznutí.

ACAD
100% *  CAD 
19.3.2017    277×  
 
Související CAD produkty:
platí pro: AutoCAD ·

Zpět   Všechny další tipy

Jak používat subscription licence na počítači bez připojení k internetu? « | » Jak spravovat multi-user pronájmy s NLM licencemi?

Pomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy CAD Studio.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (CAD Studio a.s.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist