Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy CAD Studio [www.cadforum.cz]
ČeskySlovenskyEnglishDeutsch
Přihlášení:
▶ Registrace

 právě nás čte: 5126 

CAD tip CAD tip # 11352:

Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Jak spravovat multi-user pronájmy s NLM licencemi?

A - odpověď Standardní trvalé multi-user licence (víceuživatelské, plovoucí, NLM) i multi-user pronájmy (subscription) desktopových aplikací (pro Windows a MacOS) využívají pro správu licencí FlexLM server instalovaný ve firemní síti. Mohou být i sdíleny jedním FlexLM serverem. Doprovodné cloud služby pro oba typy licencí jsou pak spravovány přes Autodesk Accounts.

Mezi trvalými a subscription multi-user licencemi ale existují menší rozdíly:

  • Pokud kombinujete v jednom licenčním souboru trvalé (maintenance) a pronajaté (subscription) licence, vaše subscription licence téhož produktu budou přidělovány vždy jako první. Jak obejít?
  • Pokud používáte option soubor licenčního serveru pro řízení (rezervace, omezení, vyloučení) přístupu, budou zde mít subscription licence (feature kódy) trochu odlišné formátování
  • Při expiraci pronajaté licence je potřeba vždy upravit licenční soubor - před- nebo v čase obnovy subscription. Licenční soubor dostanete při obnově pronájmu automaticky, ale můžete si jej také vygenerovat kdykoliv sami, a to funkcí "Generovat soubor síťové licence" (Generate a Network License File) v administrátorském účtu daného subscription kontraktu na manage.autodesk.com. Můžete si zde rovněž stáhnout instalaci samotného licenčního serveru - Network License Manager.

Viz též typy licencí

ACADInvRevitCivilACADM
100% *  CAD 
10.3.2017    795×  
 

Zpět   Všechny další tipy

Animace parametrů dynamických bloků a rozměrových vazeb v DWG AutoCADu. « | » Jak v Revitu přečíslovat místnosti v zadaném pořadí?

Pomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy CAD Studio.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (CAD Studio a.s.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist