Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy CAD Studio [www.cadforum.cz]
ČeskySlovenskyEnglishDeutsch
Přihlášení:
▶ Registrace

 právě nás čte: 5099 

CAD tip CAD tip # 7148:

Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Automatické vytváření textových komplexních typů čar.

A - odpověď Pomocí LISP utility CADstudio LTFly můžete "za pochodu" vytvářet komplexní typy čar AutoCADu s vloženým textem ("VODA", "VVN", "ADSL", apod.).

Stačí spustit LTFly příkazem LTFLY a napsat požadovaný text nebo speciální znak(y). Automaticky bude vytvořen nový typ čáry obsahující vámi zadaný řetězec a můžete jej ihned použít v daném výkresu.

Vložený text bude používat aktuální písmo (textový styl), takže je potřeba zajistit, aby aktuálním sylem písma byl "Standard", nebo aby byl stejný styl dostupný i v dalších výkresech, ve který budete případně využívat tuto nově vytvořenou definici typu čáry. Můžete vyexportovat .LIN definici (soubor) pomocí utility LinOut.

Nově vytvořený typ čáry je pojmenován podle vloženého řetězce. Pokud tento název nelze použít (speciální znaky), bude použito náhodné jméno složené z vašeho uživatelského jména.

Od verze 1.3 je možné také generovat čáry s více vloženými texty (jednotlivými slovy) - na první výzvu zadejte tečku ".".

Ukázka

LTfly si můžete stáhnout zdarma na stránce www.cadstudio.cz/download

ACADADTACADMCivilMapTB
100% *  CAD 
8.1.2010    3083×  
 

Zpět   Všechny další tipy

Jak dosáhnout stejného vzhledu pohledů v Revitu? « | » Převod 3D povrchu terénu z Civil 3D do ESRI ArcView.

Pomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy CAD Studio.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (CAD Studio a.s.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist