Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy CAD Studio [www.cadforum.cz]
ČeskySlovenskyEnglishDeutsch
Přihlášení:
▶ Registrace

 právě čte: 2105 

CAD tip CAD tip # 7234:

Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Jak vytvořit jinou variantu modelu z kopie sestavy Inventoru?

A - odpověď Potřebujete vytvořit novou zakázku (včetně výkresů) modifikací pouze několika dílů (podsestav) hlavní sestavy původní zakázky? Jak jednoduše upravit stávající výkresy, tak aby původní dokumentace zůstala zachovaná?

Pro vytvoření varianty/kopie sestavy nebo její části, včetně zachování vzájemných vazeb (ale nezávislé, bez vzájemného ovlivňování variant/kopií), lze použít buď Vault (pokud jej používáte), nebo nástroj Design Assistant. Tím si vytvoříte kopie souborů (se zachováním závislostí/vazeb) a v nich upravíte požadované změny. Určitou variantou je také přenesení souborů sestavy pomocí nástroje Pack and Go.

Design Assitant i Autodesk Vault umožňují zkopírovat jen ty modely a výkresy, které se mění, zbytek zůstane společný. Oba postupy umí vyhledávat, kde všude je daný model (součást) použit. Vault je pro tento účel ovšem podstatně rychlejší, protože se pracuje v SQL databázi.

Hlavní rozdíly mezi Design Assistantem a Vaultem:

  • Design Asistant pracuje na úrovni souborů uložených na disku. Je nutné mít dobře nastavený projekt a pracovat mimo Inventor (DA vyvolávat z Průzkumníku ve Windows). Pozor, pokud nemáte postup odzkoušen, udělejte si zálohu všech dat. Nesprávným použitím si můžete narušit vazby mezi soubory.
  • Vault je systém databázový. Kopírování či přejmenovávání souborů probíhá opět mimo Inventor. Jeho podstatnou výhodou je jednoduchost a rychlost - zobrazení vazeb souborů nahoru i dolů, pracujete pouze s modely, přidružené soubory (prezentace, výkresy) se kopírují automaticky. Pokročilé využití kopií návrhů nabízí zejména funkce Copy Design. Systém správy dokumentů Vault je jen potřeba správně naimplementovat.
InventorVault
100% *  CAD 
23.2.2010    5535x   FAQ  
 
Související CAD produkty:
platí pro: Inventor · Vault ·

Zpět   Všechny další tipy

Převod obyčejných bloků výkresu na bloky AutoCADu Electrical. « | » Dvě ikony způsobu připojení DWG Xrefů v AutoCADu.

Pomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy CAD Studio.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (CAD Studio a.s.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
img
TOPlist