Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy ARKANCE [www.cadforum.cz] ARKANCE | KONTAKT - CZ | SK | EN | DE
Již 10.000+ CAD tipů. Přes 118.500 registrovaných u nás, celkem 1.094.000 registrovaných (CZ+EN), přes 53.000 CAD/BIM bloků. Vyzkoušejte nový přesný Inženýrský kalkulátor. Kompletní příkazy AutoCADu a proměnné AutoCADu 2026.

CAD tip CAD tip # 11613:

Otázka

CAD 
 %  platforma  kategorie 
A
Při vytváření dynamického bloku s parametry jsou parametry (uživatelské vlastnosti) implicitně řazeny v pořadí jejich postupného vytváření. Při vložení takového bloku jsou pak jednotlivé parametry/vlastnosti řazeny (např. během cyklení nebo v paletě Vlastnosti) v pořadí vytváření. Logicky související parametry (např. Šířka, Výška) tak mohou ležet "daleko" od sebe a jejich následné úpravy jsou tak nepřehledné.

Pomocí tohoto postupu můžete pořadí uživatelských i geometrických parametrů bloku následně upravit.

  • Spusťte editor dynamických bloků (EDBLOK) a otevřete požadovaný blok.
  • Klikněte na ikonu "Správce parametrů" (fx) na kartě Správa v ribbonu "Editor bloků" (nebo zadejte příkaz PARAMETRY).
  • Tím otevřete paletu SPRÁVCE PARAMETRŮ.
  • V seznamu parametrů zobrazte sloupec Pořadí (Order) - může být skryt vpravo. Pokud není zobrazen, klikněte pravým tlačítkem na pruh záhlaví a zapněte jej zaškrtnutím. Ve výchozím stavu je sloupec Pořadí prázdný.

  • V řádku parametru, který požadujete zobrazit jako první v pořadí, klikněte ve sloupci Pořadí a zadejte 1:

  • Automaticky se vyplní pořadová čísla i u ostatních parametrů.
  • Dle potřeby upravte (přepište pořadové číslo) i u ostatních ručně řazených parametrů.

  • Změněný blok uložte (Zavřít Editor bloků).
  • V paletě Vlastnosti (Ctrl+1) jsou nyní parametry řazeny v upraveném pořadí - zde např. "Vzdálenost2" je první:

Postup nelze využít na řazení atributů standardního bloku a lookup parametrů (vyhledávání).

ACADACLT
100% *CAD
18.9.2017 2975×
atribut blok správa vlastnosti
 
Související CAD produkty:
platí pro: AutoCAD · AutoCAD LT ·

Zpět    Všechny další tipy



Pomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy ARKANCE.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD: 
OS: 
Kateg: 
Text:
 FAQ
  






Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist