Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy CAD Studio [www.cadforum.cz]
ČeskySlovenskyEnglishDeutsch
Přihlášení:
▶ Registrace

 právě čte: 7450 

CAD tip CAD tip # 8168:

Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Proč rozměry ve stopách nemusí být přesné?

A - odpověď Věděli jste, že v roce 1959 USA změnily definici stopy - z 0.3048006096 metrů na 0.3048000 metrů (mezinárodní stopa)?

To má stále ještě významné důsledky i v oblasti CAD. Např. program Microstation ukládá rozměry v metrech, ale pro uživatele zobrazuje jednotky převedené na mezinárodní stopy - a to i v případě, že jde o zeměměřičský výkres, kde se stále ještě využívá původní definice (nakonec, většina země byla zaměřena ještě před reformou stopy). Různé nadstavbové programy Microstation se snaží následně tuto nepřesnost kompenzovat.

Pozor tedy také, pokud importujete DGN soubor do AutoCADu nebo AutoCADu Map či Civil 3D. Při převodu je třeba přiřadit správný americký souřadnicový systém typu "International", aby AutoCAD správně interpretoval rozměrové jednotky.

Převody viz:

ACADMapCivilDGN
100% *  CAD 
26.8.2011    1266×  
 
Související CAD produkty:
Ceny - CAD eShop:
platí pro: AutoCAD · AutoCAD Map · AutoCAD Civil 3D · DGN ·

Zpět   Všechny další tipy

Řešení komunikačních problémů v cloud aplikaci Autodesk Photofly. « | » Jak nastavit kóty, symboly, svary a popisy pro isometrii potrubí?

Pomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy CAD Studio.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (CAD Studio a.s.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist