Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy CAD Studio [www.cadforum.cz]
ČeskySlovenskyEnglishDeutsch
Přihlášení:
▶ Registrace

 právě nás čte: 4425 

CAD tip CAD tip # 8409:

Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Rozdíl mezi odvozením a setrváním vazby v náčrtu Inventoru.

A - odpověď Ve 2D náčrtech Inventoru jsou při kreslení nebo editaci geometrie odvozovány vazby mezi geometrickými prvky (rovnoběžnost, kolmost, soustřednost, apod.).

Pokud chcete aplikování těchto vazeb dočasně potlačit, stiskněte při kreslení klávesu Ctrl. Nastavení jednotlivých vazeb najdete v dialogu "Možnosti vazby", který vyvoláte klepnutím pravým tlačítkem myši v prostředí náčrtu.

V ribbonu Náčrt > Vazby ale existují dvě samostatná nastavení (volby zap/vyp) tvorby vazeb - "Odvození vazby" a "Setrvání vazby" (schované pod šipkou dolů):

  • Odvození vazby (inference) se týká samotného kreslení - určuje, zda se například při kreslení další úsečky tato úsečka automaticky přizpůsobuje kolmosti, rovnoběžnosti, atd. Nevzniká ale samotná vazba.
  • Setrvání vazby (persistence) naopak říká, zda bude geometrie automaticky propojena skutečným vztahem vazby - ten se uplatní i při další editaci. Aplikované vazby lze v aktuálním náčrtu zobrazit stiskem F8 (a skrýt stiskem F9).

Viz též Tip 6938

Inventor2012Inventor2011
100% *  CAD 
12.1.2012    1795×  
 
Související CAD produkty:
Ceny - CAD eShop:
platí pro: Inventor 2012 · Inventor 2011 ·

Zpět   Všechny další tipy

Nefunguje mi aktualizace asociativních kót. « | » Jak obarvit 3D model terénu podle výšky?

Pomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy CAD Studio.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (CAD Studio a.s.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist