Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy CAD Studio [www.cadforum.cz]
ČeskySlovenskyEnglishDeutsch
Přihlášení:
▶ Registrace

 právě nás čte: 3947 

CAD tip CAD tip # 9041:

Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Scatter - náhodné rozptýlení objektů v AutoCADu.

A - odpověď Pomocí freeware LISP utility CADstudio Scatter můžete náhodně rozptýlit vybrané, pravidelně rozmístěné objekty - např. příkazem POLE, DĚLM, DĚLÚ, apod. Posunutím (postrkáním) o malé, náhodné vzdálenosti lze docílit přirozenějšího vzhledu výkresů některých typů projektů.

Aplikace umožňuje zvolit posunutí ve 2D, ve 3D nebo jenom v jedné z os (např. jen v Z), kruhově (náhodný směr), podél zvolené křivky (posouvá se jen po křivce), nebo kolmo na zvolenou křivku. Zadaná vzdálenost je maximální možnou velikostí posunu (lineární nebo normální/gaussovská distribuce). Asociativní pole je potřeba nejprve rozložit.

Od verze 1.2 můžete rovněž použít náhodné otočení o zadaný maximální úhel (2D i 3D). Verze 1.3 přidává gaussovo rozložení a kruhový posun. Verze 1.4 doplňuje náhodné škálování (velikost 1/X až X).

Utilitu Scatter si stáhněte ze stránky www.cadstudio.cz/download, načtěte příkazem APLČTI a spusťte příkazem SCATTER.

1000 bodů v souřadnici 0,0 rozptýlených o +/- 100 jednotek různými metodami aplikace Scatter:

Viz též videoukázka:

ACADADTCivilMap
100% *  CAD 
20.1.2013    1253×  
 

Zpět   Všechny další tipy

Jak vybrat všechny anonymní bloky v DWG výkresu? « | » Po upgrade na Vault 2013 má úložiště menší objem a méně souborů. Proč?

Pomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy CAD Studio.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (CAD Studio a.s.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist