Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy CAD Studio [www.cadforum.cz]
ČeskySlovenskyEnglishDeutsch
Přihlášení:
▶ Registrace

 právě nás čte: 4559 

CAD tip CAD tip # 10460:

Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Dovoluje Autodesk licence instalovat software na virtuální stroj?

A - odpověď Standardní instalace software Autodesku probíhá zpravidla na fyzický stroj. Od verzí 2013 ale licenční smlouva (viz EULA, např. C:\Program Files\Autodesk\AutoCAD 2016\Setup\cs-cz\Setup\Eula\Czech.rtf) umožňuje standardní instalaci CAD software i na virtualizovanou stanici, a to díky zobecnění pojmu "Počítač":

Příloha A
7. „Počítač“ znamená (i) samostatné elektronické zařízení s jednou nebo více základními procesorovými jednotkami (CPU), které přijímají informace v digitální nebo jí podobné formě a na základě sekvence příkazů tyto informace zpracovávají za účelem dosažení specifického výsledku, nebo (ii) softwarovou realizaci takového zařízení (tzv. virtuální počítač).

Na takto virtualizované stroje ale nelze vždy aplikovat všechny typy licencí. Například pokud instalujete na virtuální stroj samostatnou licenci (SLM) software, musíte k této licenci přistupovat přímo z hardware podporujícího daný virtuální stroj, nikoliv přes síťové připojení. Použití vzdálených sezení Autodesk software přes síť je dovolené pouze se síťovou plovoucí licencí (NLM).

Kontaktujte CAD Studio pro licenční i výkonnostní doporučení týkající se virtuálních strojů.

ACADInvCivilRevitmaxSuite
100% *  CAD 
18.8.2015    997×  
 
platí pro: AutoCAD · Inventor · AutoCAD Civil 3D · Revit · 3ds Max · Suite ·

Zpět   Všechny další tipy

Co v dialogu pro cílování, u podsestavy CS_SmerNerozdelJPruhKlopeniCZ, znamenají řádky obsahující slovo „protější“? « | » Šedivé materiály objektů Revitu exportovaných do DWG.

Pomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy CAD Studio.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (CAD Studio a.s.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist