Diskuzní fórum, poradna
CAD diskuze, rady, výměna zkušeností |
Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi.
Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
Georeferencovaná mapa-načtení |
Odpovědět | archiv |
Autor | |
Starec
Diskutér Přihlášen: 05.čvc.2006 Lokalita: Slovensko Používám: Civil Stav: Offline Bodů: 17 |
Téma: Georeferencovaná mapa-načtení Zasláno: 11.říj.2016 v 18:26 |
Neví mě někdo poradit jak načíst georeferencovanú mapu (ortofotomapu) do Civilu. Díky
|
|
starec
|
|
Vladimír Michl
Profil člena
Odeslat soukromou zprávu
Najít příspěvky člena
Navštívit stránky člena
Přidat do seznamu známých
Moderátor Arkance Systems Přihlášen: 09.zář.2004 Lokalita: ČR (JČ) Používám: Dodáváme produkty Autodesk Stav: Offline Bodů: 21489 |
Zasláno: 11.říj.2016 v 19:54 |
V jakém formátu? Standardní příkaz Mapu/Civilu pro vkládání obrázků (MAPIINSERT) podporuje i georeference. Viz http://www.cadforum.cz/cadforum/qaID.asp?tip=5065Alternativně můžete použít i utilitu GeoRefImg.
|
|
Starec
Diskutér Přihlášen: 05.čvc.2006 Lokalita: Slovensko Používám: Civil Stav: Offline Bodů: 17 |
Zasláno: 11.říj.2016 v 21:38 |
Díky , na víc pokusú se to povedlo, kupodivu bylo potřebné nastavit jednotky na palce ??
|
|
starec
|
|
jakub_kares
Profil člena
Odeslat soukromou zprávu
Najít příspěvky člena
Navštívit stránky člena
Přidat do seznamu známých
Nováček Přihlášen: 08.srp.2016 Lokalita: ČR (Pha) Používám: Civil 3D, Infraworks Stav: Offline Bodů: 90 |
Zasláno: 12.říj.2016 v 09:42 |
To je divné, můžete mi poslat daný podklad? Pokud je v metrech, neměl bysta nastavovat palce ...
|
|
Mantlík
TOP uživatel Přihlášen: 01.říj.2004 Lokalita: ČR (Pha) Používám: ACAD/Map/Civil R10-> 2022 Stav: Offline Bodů: 2532 |
Zasláno: 12.říj.2016 v 09:50 |
Stává se to, mohu potvrdit ...
Některé geotiffy se při připojení tváří, že jsou v metrech, jiné v palcích, ale oba se připojí k podkladu v metrech správně. Zřejmě záleží na aplikaci, ze které jsou vytvořeny. Zvykl jsem si udávané jednotky geotiffu ponechat a měnit je až tehdy, pokud se to nepřipojí správně |
|
J. Mantlík
|
|
Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk
Odpovědět | |
Přejít na fórum | Oprávnění fóra Nemůžete vytvářet nová témata v tomto fóru Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru Nemůžete vymazávat vaše příspěvky v tomto fóru Nemůžete upravovat vaše příspěvky v tomto fóru Nemůžete vytvářet ankety v tomto fóru Nemůžete hlasovat v anketách v tomto fóru |
Stránka byla vygenerována za 0,568 sekund.