Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 4932 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenopopiska výšky podlahy

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
jimmypap Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 18.zář.2007
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Autacad 2020
Stav: Offline
Bodů: 36
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: popiska výšky podlahy
    Zasláno: 08.čvc.2008 v 14:07
zdravím všechny,

jak funguje popiska výšky podlahy? Pokoušel jsem se vytvořit vlastní, ale nepodařilo se mi jí automatizovat (hodnota výšky se musí napsat ručně). Problém asi jen takový drobný je značka +-0,00. V Autocad se to řeší specialním znakem %%P. Asi jsem tupej, ale nevím jak tento znak v Revitu vložit.
Zpět nahoru
Peter Jirat Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 04.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACAD ->2021, Revit ->2022
Stav: Offline
Bodů: 3929
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 08.čvc.2008 v 14:36


Připojené náhledyPřihlaste se pro zobrazení plné verze - 20080708_144457_Clipboard01.jpg

Používáme Spot Dimension - elevation. Pokud chcete mít +- pred 0,00, tak se dá nastavit jako "před" znak U+00B1. Ale to teď ověřit nemůžu.

Tak ověřeno, potlačit + před kladnými hodnotami a přidat +- do definice.
Zdraví

 



Upravil Peter Jirat - 08.čvc.2008 v 14:45
Zpět nahoru
jimmypap Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 18.zář.2007
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Autacad 2020
Stav: Offline
Bodů: 36
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 08.čvc.2008 v 16:04
Používáte výškovou kótu? To mě samozřejmě taky napadlo, ale ještě jsem nepřišel na to jak kolem ní udělat rámeček. Skoušel jsem ten znak, ale nefungoval.
Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 08.čvc.2008 v 22:23
Před U musí být zpětné lomítko. Tzn.: \U+....
Zpět nahoru
jimmypap Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 18.zář.2007
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Autacad 2020
Stav: Offline
Bodů: 36
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 08.čvc.2008 v 23:45
Nevím kde dělám chybu. co je to "před" znak. Stále nevím jak kolem kóty nakreslit rámeček (pokud ho tedy nemusím zadávat ručně) a kam mám vložit tu sadu znaků. Od věci by také nebylo nějaké vysvětlení, co tato sada znaků znamená.

Nejvhodnější by asi bylo vložit sem celý postup tvorby výškové kóty a to jak pro uživatele s anglickou verzí Revitu tak pro verzi lokalizoavnou.

Ps: V katalogu bloků se objevila rodina výškové kóty, jenže když jsem se jí pokoušel otevřít (Revit 2008) tak mi hlásil, že je vytvořen v novější verzi.
Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 09.čvc.2008 v 00:07
Bohužel, rodiny z novějších verzí nejsou zpětne kompatibilní.
Znakem se rozuměl UNICODE zápis znaku nebo symboulu, např. pro zavináč, který vkládáte pomocí Alt+64 existuje unicode zápis v podobě \U+.... (.... = odpovídající kód). Obdobně je tomu i pro znak +-, který můžete umístit před jakýkoli text nebo textové pole.
 
S tém návodem na rámeček Vám nejsme schopen pomoci, nesedím u PC, kde je nainstalovaný Revit a z hlavy to nepopíšu.
Zpět nahoru
jimmypap Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 18.zář.2007
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Autacad 2020
Stav: Offline
Bodů: 36
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 09.čvc.2008 v 01:00
Kam mám tedy tuto definici (\U+00B1) vložit?
Zpět nahoru
Peter Jirat Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 04.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACAD ->2021, Revit ->2022
Stav: Offline
Bodů: 3929
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 09.čvc.2008 v 13:33
Původně odeslal(a) jimmypap jimmypap napsal(a):

Nevím kde dělám chybu. co je to "před" znak. Stále nevím jak kolem kóty nakreslit rámeček (pokud ho tedy nemusím zadávat ručně) a kam mám vložit tu sadu znaků. Od věci by také nebylo nějaké vysvětlení, co tato sada znaků znamená.

Nejvhodnější by asi bylo vložit sem celý postup tvorby výškové kóty a to jak pro uživatele s anglickou verzí Revitu tak pro verzi lokalizoavnou.

Ps: V katalogu bloků se objevila rodina výškové kóty, jenže když jsem se jí pokoušel otevřít (Revit 2008) tak mi hlásil, že je vytvořen v novější verzi.
Zkuste hledat, tvořit, přemýšlet, ono to přijde.
Připojené náhledyPřihlaste se pro zobrazení plné verze - 20080709_133004_Clipboard02.jpg

Jinak ten znak +- si můžete třebas zkopírovat z Mapy znaků (v Příslušenství Windows) a pak ho vložit do definice té Spot Elevation - Single/Upper value Prefix.
 
Zdraví
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 7720:Popiska struktury složených podlah a střech v Revitu.
Tip 3876:Výšky podlaží v Project Navigatoru jsou 10x nebo 100x větší.
Tip 13573:Hodnota výškové kóty, při změně výšky podlahy u rekonstrukcí.
Tip 9925:Jak vytvořit kóty oken s výškou otvoru a parapetu?
Tip 9426:Nelze vložit výškovou kótu na podlahu v půdorysu.
Tip 9555:Jak nastavit vlastní redukovaný formát popisky výšky povrchu?


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,891 sekund.