Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy CAD Studio [www.cadforum.cz]
ČeskySlovenskyEnglishDeutsch
Přihlášení:
▶ Registrace

 právě nás čte: 2394 

CAD tip CAD tip # 6440:

Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Snadné obarvení pohybujících se součástí sestavy.

A - odpověď Při analýze sestavy Inventoru může pomoci obarvení těch součástí, které jsou pohyblivé. Pro zvýraznění pohyblivých součástí můžete využít automatické funkce v modulu dynamické analýzy Inventoru Professional.

Pomocí Aplikace > Dynamická simulace se přepněte do modulu dynamické analýzy a spusťte dialog "Nastavení dynamické simulace". Zde zaškrtněte volbu "Barvy pohybových skupin".

Obarvení - dynamická simulace

Toto nastavení postačí pro automatické obarvení všech pohyblivých součástí, přičemž zbytek sestavy (pevné součásti) jsou zprůhledněny (mají přiřazen materiál Sklo).

Tento pohled (vzhled) můžete používat i ve standardním prostředí sestavy. Modul dynamické simulace vytvořil v reprezentacích sestavy uživatelský pohled "Dynamická simulace". Můžete tak snadno přepínat mezi původním pohledem sestavy a tímto novým obarveným vzhledem.

Reprezentace Dynamická simulace

InventorPro2009
100% *  CAD 
17.12.2008    3387×  
 
Související CAD produkty:

Zpět   Všechny další tipy

Topobase Web - nastavení formuláře pro view (FID). « | » Vynucení verze DWG formátu pro ukládání.

Pomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy CAD Studio.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (CAD Studio s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist