Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy ARKANCE [www.cadforum.cz] ARKANCE | KONTAKT - CZ | SK | EN | DE
Již 10.000+ CAD tipů. Přes 118.000 registrovaných u nás, celkem 1.091.000 registrovaných (CZ+EN), přes 53.000 CAD/BIM bloků. Vyzkoušejte nový přesný Inženýrský kalkulátor. Kompletní příkazy AutoCADu a proměnné AutoCADu 2026.

CAD tip CAD tip # 11673:

Otázka

CAD 
 %  platforma  kategorie 
A
V některých případech můžete potřebovat zadat prázdný, neviditelný znak - tedy jakoby prázdný řetězec, ale i v případech, kdy skutečný prázdný řetězec (pouhý stisk Enter) má speciální význam - např. potvrzuje výchozí hodnotu.

Pokud tímto prázdným řetězcem může být mezera - tedy viditelné "místo mezi dvěma znaky", můžete využít starší tipy 4197 nebo 9617. Ale co když opravdu zadaný řetezec musí představovat "nic" tedy neviditelné "prázdno"?

Při zadávání takovéhoto textu do AutoCADu, Inventoru, Revitu nebo non-CAD aplikací může v těchto případech pomoci využití řídicích kódů Unicode. Ty jsou v řadě případů po ruce hned na stisku pravého tlačítka myši, v kontextové nabídce při zadávání textu v dané Windows aplikaci. Nebo si lze pomoci např. Notepadem, kde je tato volba přístupná (nebo použít charmap.exe - mapu znaků).

Zadáním prakticky libovolného znaku (ten nejsprávnější je ZWNJ - zero-width non-joiner) z nabídky "Vložit řídicí znak Unicode" dostanete do textu nijak neviditelný znak. Ten lze nicméně např. vybírat a kopírovat mezi aplikacemi (např. z onoho Notepadu do AutoCADu). Znak zůstává součástí textu a je započítáván do celkového počtu znaků.

Příklady použití:

  • odpověď na volbu zadání povinné přípony textu (když žádnou nechcete)
  • zadání řetězce "<‌‌TEXT>" tak aby nebyl na webu interpretován jako HTML značka (pomocí "<" "prázdnýznak" "T" "E" "X" "T" ">")
  • přenastavení textu kóty na "nic" ‪
  • nahrazení vyhledaného textového řetězce "ničím" (v search/replace)
ACADACLTInvRevitCivilMaxFusion360
100% WinCAD
1.11.2017 9022×
inventor kóta mapa součást text
 
platí pro: AutoCAD · AutoCAD LT · Inventor · Revit · Civil 3D · 3ds Max · Fusion 360 360 ·

Zpět    Všechny další tipy



Pomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy ARKANCE.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD: 
OS: 
Kateg: 
Text:
 FAQ
  






Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist