Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy ARKANCE [www.cadforum.cz] ARKANCE | KONTAKT - CZ | SK | EN | DE
Již 10.000+ CAD tipů. Přes 118.000 registrovaných u nás, celkem 1.092.000 registrovaných (CZ+EN), přes 53.000 CAD/BIM bloků. Vyzkoušejte nový přesný Inženýrský kalkulátor. Kompletní příkazy AutoCADu a proměnné AutoCADu 2026.

CAD tip CAD tip # 9277:

Otázka

CAD 
 %  platforma  kategorie 
A
Revit 2014 (a vyšší a Revit LT 2014 a vyšší) umožňuje upravit chování při uživatelské akci poklepání (dvojitého kliknutí) na některou z rodin v projektu. Podle aktuálního nastavení se už nemusí spustit editor rodin (v některých situacích není vhodné), ale můžete vyvolat editaci typu rodiny.

Nastavení možností dvojitého kliknutí najdete v dialogu Možnosti ([R]/Soubor > Možnosti > Uživatelské rozhraní). V poli "Možnosti dvojitého kliknutí" zvolte "Vlastní" a v dialogu "Přizpůsobit nastavení" pak v řádku "Rodina" přepněte z "Upravit rodinu" na "Upravit typ", popř. na "Nedělat nic".

Revit2014Revit2023RevitLT
100% *CAD
5.6.2013 2614×
dialog revit rodina
 
Související CAD produkty:
platí pro: Revit 2014 · Revit 2023 · RevitLT ·

Zpět    Všechny další tipy



Pomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy ARKANCE.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD: 
OS: 
Kateg: 
Text:
 FAQ
  






Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist