Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy CAD Studio [www.cadforum.cz slaví 20 let]
ČeskySlovenskyEnglishDeutsch
Přihlášení:
▶ Registrace

 právě nás čte: 3067 

CAD tip CAD tip # 8165:

Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Jak sledovat skutečné čerpání licencí AutoCAD LT, Office, ...?

A - odpověď Pro sledování reálného využívání plovoucích síťových licencí CAD software existuje řada nástrojů - např. SAMreport, FlexReport, License Statistics. Ty využívají dat licenčního serveru pro zobrazení podrobných statistik o čerpání a výpůjčkách jednotlivých licencí.

V případě potřeby sledování použití lokálních licencí je už ale situace složitější. Tento požadavek vždy znamená potřebu instalace sledovacího nástroje (většinou systémová služba) na každou pracovní stanici a komunikaci této služby s centrální databází pro sledování údajů o spouštění jednotlivých aplikací (resp. procesů).

Ideální kombinací pro oba případy je nástroj JTB FlexReport. Tato aplikace umožňuje pohodlně sledovat čerpání síťových firemních licencí CAD software (ale i dalších programů) a zároveň i spouštění lokálních aplikací. Můžete ji tak využít pro jednotné statistiky využívání "velkých" aplikací Autodesk i lokálních instalací AutoCADu LT, MS Office, Adobe software, profesních nadstaveb, atd.

Podrobné možnosti nastavení reportů a výstupních grafů umožňují vysledovat trendy, včas upozornit na blížící se nedostatek licencí nebo naopak nevyužívání stávajících licencí, nebo rozpočítat licenční náklady na jednotlivá oddělení firmy.

ACADLTInventorRevitADTCivilmaxVault
100% *  CAD 
25.8.2011    2002×  
databáze instalace licence office
 

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy CAD Studio.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (CAD Studio s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist