Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy CAD Studio [www.cadforum.cz]
ČeskySlovenskyEnglishDeutsch
Přihlášení:
▶ Registrace

 právě nás čte: 3173 

CAD tip CAD tip # 10733:

Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Kreslení křivky se segmenty definovanými sklonem (2D).

A - odpověď Chcete-li v AutoCADu nakreslit úsečku nebo segment křivky na základě horizontální (promítnuté) délky a daného sklonu (2D, XY), můžete využít LISP utilitu SklonV. Tu najdete ke stažení jako CS+ bonus na stránce www.cadstudio.cz/download.

Po načtení a spuštění příkazu SLOPEV zadáte počáteční bod, horizontální vzdálenost a samotný sklon úsečky resp. úseku křivky. Sklon můžete určit zadáním číselné desetinné hodnoty stupňů (+/-), procenta či promile sklonu, nebo využít poměrného formátu N:M (např. 1:3, 3:7).

Viz též blog Civil3D.cz

ACADCivil
100% *  CAD 
5.2.2016    2043×  
 
Související CAD produkty:
platí pro: AutoCAD · AutoCAD Civil 3D ·

Zpět   Všechny další tipy

Mohu používat český Vault klient s anglickým Inventorem nebo Vault serverem? « | » Odstranění odkazu na soubory pevnostní analýzy v Inventoru (FEA).

Pomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy CAD Studio.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (CAD Studio s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist