Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy CAD Studio [www.cadforum.cz]
ČeskySlovenskyEnglishDeutsch
Přihlášení:
▶ Registrace

 právě nás čte: 2123 

CAD tip CAD tip # 7584:

Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Vykreslení/export série rámečků poskládaných v DWG výkresu (resp. vygenerování řady rozvržení).

A - odpověď Pokud narazíte na DWG výkres, kde je v jednom výkresovém souboru (v modelovém prostoru) poskládáno mnoho rámečků se samostatnými "výkresy", může pomoci utilita, která tyto "kresbičky" hromadně vykreslí nebo - lépe - rozstrká do samostatných rozvržení, odkud je již možné je dávkově vykreslit příkazem PUBLIKUJ, nebo je vyexportuje do samostatných DWG souborů.

Takovou utilitou je bezplatná LISP aplikace CADstudio PlotDWGarr (viz www.cadstudio.cz/download). Po jejím načtení (APLČTI) můžete příkazem PlotDWGarr spustit dávkové vykreslení (na aktuální tiskové zařízení, s aktuálními parametry - viz poslední PLOT) všech rámečků v poli, nebo příkazem LayDWGarr vygenerovat nová rozvržení (layouty) obsahující jednotlivé "výkresy" (rámečky), nebo příkazem wbDWGarr provede pišblok/wblock jednotlivých rámečků do samostatných DWG souborů.

V obou případech se aplikace nejprve dotáže na tvar pravoúhlého pole "výkresů". Postupně zadáváte body levého horního rohu (1), velikosti jednoho rámečku (2), vzdálenosti mezi sloupci (3) a mezi řadami (4), počet sloupců a počet řad (viz obrázek). Případné chybějící rámečky v poli budou ignorovány (nevykreslí se).

Postup zadání

Výsledkem je buď tisk (PLOT) patřičného počtu výkresů nebo vytvoření série očíslovaných rozvržení či DWG souborů. Tato vygenerovaná rozvržení se tvoří podle šablony rozvržení "(PlotArrTemplate)" (přejmenujte si stávající rovržení na tento název). V něm si předem nadefinujete velikost výřezu, jeho měřítko, nastavení stránky, atd.). Sérii takto vzniklých rozvržení pak již snadno vykreslíte najednou příkazem PUBLIKUJ.

Viz LayDwgArr v akci:

Viz příklad výkresu.

Doporučujeme vyhnout se tvorbě takovýchto výkresů s falešným modelovým prostorem - využívejte Rozvržení, popř. specializovaná řešení jako např. AutoCAD Electrical

ACADACADE
100% *  CAD 
30.9.2010    3062×   FAQ  
autocad lisp měřítko obrázek šablona tisk výkres
 
Související CAD produkty:
platí pro: AutoCAD · AutoCAD Electrical ·

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy CAD Studio.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (CAD Studio s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist