CAD tip # 13693:
Otázka
Pomocí nadstavbových aplikací je ale možné provádět některé operace na prvcích (elementech) obdélníkových, polárních a křivkových polí AutoCADu, aniž by se při tom ztratily jejich dynamické funkce.
Příkladem jsou utility HideItem (skrytí vybraných prvků), TrimArr (oříznutí pole k hranici) nebo Scatter (náhodné přebarvení, posunutí, otočení nebo zvětšení prvků). V případě Scatter se individuální modifikace posunutí, rotace nebo zvětšení ruší při následné změně rozpalu řádků/sloupců pole. Nově přidávané prvky pole (např. sloupce) budou mít výchozí vlastnosti.
Pro přebarvení prvků ve Scatter je důležité nastavit výchozí barvu prvku pole na DleBlok. Přebarvovaní se typicky využívá pro vzory dlažeb, dlaždic, fasád či jiných dekorací. HideItem i Scatter lze využít i v AutoCADu LT (2024 a výše).