Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy CAD Studio [www.cadforum.cz]
ČeskySlovenskyEnglishDeutsch
Přihlášení:
▶ Registrace

 právě nás čte: 2558 

CAD tip CAD tip # 6405:

Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Jak ve výkazu plochu AutoCADu Architecture vypsat celkovou plochu?

A - odpověď Pokud potřebujete na listu projektu uvést údaj o celkové ploše daného typu prostorů (místností, např. čistá a hrubá plocha), můžete využít několik cest.

Součet ploch ve sloupci výkazu je možné nastavit ve stylu tabulky - karta Sloupce, vyberte požadovaný sloupec a klepněte na Upravit. V dialogu "Úprava sloupce" je možnost zaškrtnout volbu Celkem. Pak se již bude zobrazovat součet výměry ploch jako poslední buňka ve sloupci.

Další možnost je převést "AEC tabulku" (ScheduleTable) na standardní tabulku AutoCADu (přes místní nabídku u vybrané AEC tabulky; tabulka si přitom zachová formátování, barvy...). Pak se dá velmi jednoduše editovat funkcemi AutoCADu - přidat/odebrat řádky - vložit vzorce apod. Pozor ale - ztratíte tím propojení s objekty projektu. Po každé změně projektu/ploch tak bude potřeba tabulku znovu převádět.

Další cestou je sloučit AEC objekty do jediného velkého prostoru a vykázat celkovou plochu tohoto "superprostoru".

Výkaz ploch sumarizovaných za celou stavbu lze provádět z hlavního výkresu, do kterého jsou připojeny jednotlivé xrefy. V AEC tabulce nastavte procházení připojených xrefů a patřičné podmínky (hladiny, klasifikace).

ADT2009
100% *  CAD 
27.11.2008    2944×  
 
Související CAD produkty:
Ceny - CAD eShop:

Zpět   Všechny další tipy

Jak ve Vaultu vyhledat všechny vydané dokumenty? « | » Jak získat tištěné verze příruček k produktům Autodesk?

Pomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy CAD Studio.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (CAD Studio s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist