Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy CAD Studio [www.cadforum.cz slaví 20 let]
ČeskySlovenskyEnglishDeutsch
Přihlášení:
▶ Registrace

 právě nás čte: 4187 

CAD tip CAD tip # 6679:

Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Automatické číslování bloků AutoCADu (čítač)

A - odpověď Pokud potřebujete vkládat očíslované bloky s narůstajícími čísly v atributu, nebo automaticky přečíslovat (očíslovat) stávající bloky ve vašem DWG výkresu, můžete použít bezplatnou utilitu CADstudio InsertC. InsertC obashuje dva příkazy - InsertC a BlockC.

Příkaz InsertC je "číslovací" verze příkazu VLOŽ (_INSERT. Vloží zadaný blok a automaticky vyplní jeho první (resp. zadaný) atribut hodnotou zvyšujícího se čísla. Blok můžete určit buď ukázáním existující reference nebo zadáním jeho jména.

Příkaz BlockC vezme výběrovou množinu stávajících bloků a vyplní (přečísluje) jejich první (resp. zadané) atributy sérií zvyšujících se čísel. Bloky můžete třídit (ovlivnit jejich pořadí číslování) buď pořadím výběru, nebo podle jejich souřadnice X nebo Y.

Oba číslovací příkazy umožňují určit počáteční hodnotu čítače, plus předponu (lze využít i pro úvodní nuly) a příponu generovaného čísla. Můžete rovněž využít LISP proměnnou insertc:Inc pro nastavení přírůstku (pokud je jiný než +1, např. 0.1), LISP proměnnou insertc:Prec pro nastavení desetinné přesnosti (desetinné přírůstky) a LISP proměnnou insertc:AttNo pro určení pořadového čísla měněného atributu. Např. (setq insertc:AttNo 2)

LISP aplikaci InsertC si můžete stáhnout na www.cadstudio.cz/download

Viz ukázka (klikněte pro větší):

ACADADT
100% *  CAD 
17.5.2009    7560×  
atribut blok lisp proměnná reference souřadnice výkres
 
Související CAD produkty:
platí pro: AutoCAD · AutoCAD Architecture ·

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy CAD Studio.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (CAD Studio s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist