Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy CAD Studio [www.cadforum.cz slaví 20 let]
ČeskySlovenskyEnglishDeutsch
Přihlášení:
▶ Registrace

 právě nás čte: 1656 

CAD tip CAD tip # 12133:

Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Nastavení bezpečnosti souborů a aplikací v Inventoru.

A - odpověď Autodesk Inventor obsahuje (podobně jako AutoCAD) několik nastavení pro zajištění bezpečnosti samotných CAD souborů a nadstavbových aplikací proti virům a dalším typům škodlivého kódu.

Obecně se doporučuje instalovat nadstavbové aplikace pouze z renomovaných zdrojů a pokud možno opatřené digitálním podpisem.

Načítání a spouštění nadstavbových aplikací lze individuálně řídit konfiguračním souborem AddInLoadRules.xml - při síťovém rozmístění je možné jej automaticky instalovat do složky %INSTALLDIR%\Preferences\AddInLoadRules.xml - viz popis použití v Nápovědě Inventoru. Můžete samozřejmě doplňky povolovat a blokovat také individuálně ve Správci doplňků (Nástroje > Možnosti > Doplňky).

Pro ochranu před makry uvnitř CAD souborů (VBA a iLogic makra) je vhodné nastavit bezpečnostní možnosti iLogic - viz Nástroje > Možnosti > šipka > iLogic - konfigurace > Možnosti zabezpečení.

viry a inventor

Zapněte si kontrolu pravidel na přítomnost škodlivého kódu, popř. definujte složky, pro které se tato kontrola nebude provádět. Můžete také omezit automatické spouštění pravidel při událostech.

Předem si ale vyzkoušejte, zda tato bezpečnostní antivirová nastavení nenaruší fungování vašich stávajících firemních automatizačních nástrojů.

Inventor
100% *  CAD 
5.2.2019    727×   FAQ  
autocad ilogic inventor
 
Související CAD produkty:
platí pro: Inventor ·

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy CAD Studio.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (CAD Studio s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist