CAD tip # 4037:
Otázka
Obrázek zobrazte v prohlížeči obrázků (např. Irfanview, Malování), zadejte Copy a v AutoCADu pak zvolte Úpravy > Vložit (SVLOŽ/_PASTECLIP). Můžete rovněž použít příkaz VLOŽOBJEKT (_INSERTOBJ) a soubor bitmapového obrázku vložit do DWG výkresu jako OLE objekt. Pozor, OLE objekty nejsou plnohodnotnou entitou AutoCADu a v některých situacích se nechovají standardně (např. otáčení, tisk...).
Použití standardního externího odkazu je nicméně efektivnější a doporučovaný způsob. Pro předávání kompletního DWG výkresu s externě odkazovanými soubory (jako např. obrázky) pak vždy používejte příkaz eTransmit.
Ideální kombinaci obou způsobů představuje funkce vložení rastrů do DWG z nadstavby AutoCAD Raster Design (součást licence AutoCADu) - viz Tip 5534, resp. utilita CADstudio ImgConvert, která převede pixely jednodušího obrázku na entity AutoCADu. Tak vložíte např. loga, symboly apod. bez potřeby externí reference.
![Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion a další produkty Autodesk
- od firmy ARKANCE [www.cadforum.cz] Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion a další produkty Autodesk
- od firmy ARKANCE [www.cadforum.cz]](../common/arkance_186.png)

also in ENGLISH
AutoCAD
AutoCAD LT
Civil 3D
AutoCAD Mechanical
AutoCAD Architecture
AutoCAD Map 3D
AutoCAD Plant 3D