Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy CAD Studio [www.cadforum.cz]
ČeskySlovenskyEnglishDeutsch
Přihlášení:
▶ Registrace

 právě nás čte: 2275 

CAD tip CAD tip # 5881:

Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Výpočty hodnot v buňkách tabulek AutoCADu.

A - odpověď Výkresové entity typu TABULKA umožňují vypočítávat aktuální hodnoty buněk různými způsoby, mj. i vzorcem z hodnot jiných buněk nebo dokonce buněk jiné tabulky. Použití je prakticky shodné jako ve výrazech Excelu.

Pro zadání vzorce můžete použít tlačítko Funkce z nástrojového panelu tabulky:

Panel tabulky

Alternativně můžete funkci vložení vzorce do buňky vyvolat i přes kontextovou nabídku - klepněte pravým tlačítkem myši na buňku a zvolte funkci Vložení>Vzorec>Buňka:

Kontextové menu tabulky

V obou případech můžete použít matematický vzorec (výraz) zahrnující hodnotu jiné buňky tabulky (buňku ukažte kurzorem) nebo i buňku v jiné tabulce. Buňka je identifikována svou adresou (např. C2), v případě odkazu jiné tabulky má odkaz formu Table(ID_objektu).C2 - viz:

Adresa buňky

Vzorec musí začínat rovnítkem (=) a může obsahovat následující znaménka: plus (+), minus (-), krát (*), děleno (/), exponent (^) a závorky (). Kromě aritmetických funkcí může vzorec obsahovat i předdefinované funkce sum (součet rozsahu), average (průměr rozsahu) a count (počet prvků) - např. funkce =sum(A1:A5,B1) sečte prvních pět řádků ve sloupci A a přičte první řádek sloupce B. Podobné možnosti práce s buňkami tabulek nabízí i výrazy textových polí (field).
ACAD2008
100% *  CAD 
4.12.2007    4823×  
 
Související CAD produkty:
Ceny - CAD eShop:
platí pro: AutoCAD 2008 ·

Zpět   Všechny další tipy

Jak změřit vzdálenost (staničení) bodu na křivce? « | » Jak změnit materiál svarů ve svařencích Inventoru?

Pomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy CAD Studio.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (CAD Studio s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist