Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy ARKANCE [www.cadforum.cz] ARKANCE | KONTAKT - CZ | SK | EN | DE
Již 10.000+ CAD tipů. Přes 118.500 registrovaných u nás, celkem 1.096.000 registrovaných (CZ+EN), přes 53.000 CAD/BIM bloků. Vyzkoušejte nový přesný Inženýrský kalkulátor. Kompletní příkazy AutoCADu a proměnné AutoCADu 2026.

CAD tip CAD tip # 9358:

Otázka

CAD 
 %  platforma  kategorie 
A
Při tvorbě parametrů pro 3D modely a výkresové kóty Inventoru můžete využít řady matematických funkcí. Mj. lze hodnoty parametrů zaokrouhlovat.

Při zpracování parametru je potřeba dodržovat jednotky - do aritmetických funkcí je nutné zadávat bezrozměrné údaje. Pokud tedy například potřebujete vypočíst uživatelský parametr jako zaokrouhlenou hodnotu jiného parametru, použijte formát (zaokrouhlení na 2 desetinná místa):

round(d0 / 0,01 mm) * 0,01 mm

V parametru funkce round() tak vystupuje bezrozměrná (původně délková) hodnota a tu poté převádíte zpět na hodnotu délkovou.

Podobným způsobem můžete hodnoty zaokrouhlovat na jiný počet desetinných míst, na desítky, stovky, nebo i třeba na násobky 25mm úseků:

round(d0 / 25 mm) * 25 mm

Inventor
100% *CAD
25.7.2013 4461×
formát inventor kóta model
 
Související CAD produkty:
platí pro: Inventor ·

Zpět    Všechny další tipy



Pomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy ARKANCE.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD: 
OS: 
Kateg: 
Text:
 FAQ
  






Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist