Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 5148

CAD tip CAD tip # 7968:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Černobílý tisk DWG výkresů z AutoCADu (i těch uložených z Inventoru).

A - odpověď Chcete-li v AutoCADu tisknout černobíle výkresy pocházející z Inventoru, je třeba si dát pozor na použitý výkresový styl.

Zatímco běžné výkresy AutoCADu (či AutoCADu LT) používající standardní barvy (ACI) vytisknete černobíle snadno, nastavením tabulky výkresových stylů monochrome.ctb vpravo nahoře dialogu PLOT, DWG výkresy uložené z Inventoru (Ulož kopii jako) mají nastaveny barvy objektů pomocí RGB odstínů (truecolor, univerzální metoda). Ona standardní metoda pro černobílý tisk z AutoCADu ale využívá přiřazení mapovacího CTB souboru výkresových stylů (Monochrome.ctb). Ten mapuje černobílé "barvy" tisku na konkrétní odstíny základní tabulky 256 barev (ACI) - nelze jej použít na truecolor barvy definované pomocí RGB složek (bylo by nutno definovat 16.7 milionu samostatných mapování).

Řešení je ale snadné, stačí výkres přepnout na tzv. "pojmenované" výkresové styly, STB. To provedete příkazem PŘEVODVSTYLU. Přitom určíte STB soubor černobílého mapování pomocí pojmenovaných stylů. Příklad předpřipraveného souboru najdete ke stažení na Helpdesk serveru CAD Studia - Monochrome-CS.stb - STB soubor uložte do vaší složky "Plot Styles" - např.:

C:\Users\MOJEJMÉNO\AppData\Roaming\Autodesk\AutoCAD 2012 - Czech\R18.2\csy\Plotters\Plot Styles

Převod můžete také zautomatizovat pro automatické spouštění nebo na tlačítko v menu - použijte jednoduché makro: (command "_CONVERTPSTYLES" "Monochrome-CS.stb")


Z Inventoru ale můžete ukládat (Ulož jako) i DWG výkresy používající indexové barvy (ACI, nikoliv truecolor). Stačí v Možnostech při ukládání DWG (Ulož kopii jako, AutoCAD), v průvodci pod tlačítkem "Možnosti mapování" na kartě "Obecné" zaškrtnout volbu "U entit a hladin používat indexy barev aplikace AutoCAD".

Barvy exportu výkresu

Další, mnohdy jednodušší možností je přepnout samotnou tiskárnu na černobílý tisk (pokud to daný driver podporuje). V dialogu PLOT klepněte na tlačítko Vlastnosti a na kartě Nastavení zařízení zvolte Uživatelské vlastnosti (tlačítko). Daný driver pak může nabízet funkci jako "Print in grayscale" nebo "Black and white" - např. u plotrů HP viz karta Color (Barva).

ACADACLTDWGInv
100% *  CAD 
11.5.2011    8280×   FAQ  
autocad barvy dialog export hladina inventor převod tisk vlastnosti výkres
 
Související CAD produkty:
platí pro: AutoCAD · AutoCAD LT · DWG · Inventor ·

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist