Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 9443

CAD tip CAD tip # 13890:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Jak odstranit osobní údaje z dokumentu (Vlastnosti)?

A - odpověď Ve vlastnostech souboru, na kartě Podrobnosti (Details) vidím řadu osobních informací. Jak je odstranit a daný soubor - např. DWG - zanonymizovat? Odkaz "Odebrat vlastnosti a osobní informace" nepomáhá.

anonymous

V případě DWG a ostatních CAD a BIM souborů tyto vlastnosti jen odrážejí aktuální umístění souboru, nejsou to metadata uložená v souboru. Když soubor nakopírujete jinam, budou tyto vlastnosti ukazovat nové umístění a "vlastnictví".

Osobní údaje ve smyslu Průzkumníku Windows jsou implicitně spravovány jen u některých typů obrázků a mediálních souborů. Tam můžete vámi doplněné informace (značky/tagy, hodnocení, způsob získání...) odstraňovat naznačeným způsobem.

explorer - anonymní?

U vašich CAD a BIM souborů mohou být osobní informace uloženy spíš uvnitř, v samotném obsahu dokumentu nebo v jeho CAD metadatech - např. ve vlastnostech Autor, Naposledy uložil, Schvalovatel, apod. (viz např. VVLASTNOSTI nebo iProperties/iVlastnosti).

Některé informace identifikující skutečného autora mohou být dokonce šifrovaně skryty v nepřístupné části výkresu a mohou být využívány pro prokázání duševního vlastnictví obsahu projektu (ochrana proti odcizení) - viz např. aplikace a funkce DWGsign (pro AutoCAD) nebo BIMsign (pro Revit).

ACADInvRevitMaxCivil
100% Win10,Win11  CAD 
21.10.2023    666×  
autocad obrázek revit vlastnosti výkres
 
Související CAD produkty:
platí pro: AutoCAD · Inventor · Revit · 3ds Max · Civil 3D ·

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist