Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 4645

CAD tip CAD tip # 10757:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Jak otočit výkres půdorysu tak, aby byla zachována správná orientace kót?

A - odpověď Standardní funkcí Revitu je otáčení výřezů na výkrese, funkce je omezena pouze na dvě možnosti a to 90° ve směru hod. ručiček a 90° proti směru hod. ručiček. Stačí libovolný výřez označit a pak najet na panel možností, který se nachází po pásem karet, a vybrat jednu z možností.

Takto otočený výřez má jednu drobnou vadu, a to že orientace kót zůstane nezměněna, to znamená, že se orientace kót nezobrazuje dle zvyklostí. Pro někoho to může být pouze vada na kráse a pro někoho zase nepřekonatelný problém.

V tomto triku si ukážeme jak otočit půdorys tak, aby se orientace kót zobrazovala dle zvyklostí. V prohlížeči projektu si stačí z libovolného půdorysu vytvořit duplikát jako závislý. Závislou kopii si otevřít a označit si ořezovou oblast, z karty úpravy si vybrat nástroj Otočit. V této chvíli je nutné si dát pozor na odlišnou funkci nástroje Otočit, pokud je použit na otáčení ořezové oblasti. Nejdřív se nastavuje, do jaké pozice budeme daný půdorys otáčet a pak jakou pozici budeme otáčet. Po otočení půdorysu se kóty otáčejí s daným půdorysem.

Použití nástroje otočit:

Výsledek:

Pozor, daný postup, který je zde uveden, nelze aplikovat na řezy objektem. Po aplikování vyskočí v Revitu 2016 chybová hláška, která ukončí celý program.

Revit
100% *  CAD 
22.2.2016    2581×  
kóta prohlížeč řez výkres
 
Související CAD produkty:
Ceny - CAD eShop:
platí pro: Revit ·

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy CAD Studio.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist