Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 7611

CAD tip CAD tip # 9844:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Jak připravit zálohu pro obnovu systému Windows?

A - odpověď Patří k dobrým zvykům (šetřícím práci) udržovat pravidelnou zálohu systému Windows, se všemi jeho nastaveními. Záloha vám pomůže ušetřit hodně času a vzpomínání v případě, že váš operační systém z nějakého důvodu selže a nebude jej možné spustit.

Vedle různých zálohovacích aplikací, např. Acronis, Norton Ghost (některé bývají součástí externích disků nebo páskových zálohovacích zařízení), můžete pro zálohu a obnovení systému využít i vestavěné nástroje Windows. Ty jsou obsaženy jak v serverových tak v desktopových verzích Windows.

Průvodce zálohováním souborů najdete v Ovládacích panelech Windows, Zálohování a obnovení (sdclt.exe).

I ve Windows 8/8.1 můžete využít zálohovací příkaz BACKUP s novými volbami a přesně tak řídit a plánovat pravidelné zálohy celého vašeho systému.

Spusťte PowerShell (Win+X) jako Správce a v příkazovém okně spusťte zálohu podobným příkazem:

wbAdmin start backup -backupTarget:X: -include:C: -allCritical -quiet

kde "X:" je název externího disku (zálohovacího zařízení) nebo zde může být uvedena cesta k síťové složce (např. \\vzdalenePC\\Slozka) a volba "include" může být rozšířena na další systémové disky pro zazálohování, např. -include:C:,D:,H:.

Bitová kopie bude uložena do složky WindowsImageBackup na cílovém disku. Celý proces zálohování si také můžete naplánovat jako pravidelně opakovanou úlohu - např. každý pátek v 15:30:

SchTasks /Create /SC WEEKLY /D FRI /TN TydenniZaloha /RL HIGHEST /ST 15:30 /TR "wbAdmin Start Backup -backupTarget:X: -include:C: -allCritical -quiet"

Případnou obnovu systému ze zálohy pak zajistíte v instalačním okně Windows - místo Instalovat zvolíte Opravit, pak Odstranit potíže, Upřesnit, Obnovení systému.

*
100% Win7,Win8  HP 
27.5.2014    2865×   FAQ  
součást
 
Související CAD produkty:
Ceny - CAD eShop:
platí pro: * ·

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist