Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 5356

CAD tip CAD tip # 8526:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Jak využít CUDA GPU pro urychlení renderu v 3ds Max?

A - odpověď Autodesk 3ds Max verze 2011, 2012 a vyšší umí využít grafických procesorů akceleračních gr.karet (GPU) pro urychlení renderingu scény. Využívá přitom technologii Mental Ray - iRay.

Oproti výpočtu čistě pomocí procesoru počítače (CPU) se dá dosáhnout několikanásobného urychlení (např. TESLA GPU bude cca 6x rychlejší než moderní quad-core CPU). Počet CUDA jader lineárně zvyšuje rychlost výpočtu (128 jader bude 16x rychlejší než 8 jader). Pro iRay lze využít GPU v kartách nVidia GeForce, Quadro a Tesla. Pro maximální výkon renderingu nastavte v driveru nVidia hodnoty SLI a ECC na "Off", a parametr PhysX na "CPU". Pokud ve vašem počítači využíváte pouze jedinou graf.kartu, bude během výpočtů iRay velmi zpomalená odezva zobrazení viewportů scény.

Renderer iRay využije veškeré GPU dostupné v systému (a také CPU). Pokud chcete počet využitých GPU omezit, použijte např. aplikaci iRay Manager [URL ověřeno 3/2012].

V nastavení renderingu (F10) zvolte na kartě Common (Assign Renderer) jako produkční renderer "iray Renderer", plus případně upravte (na kartě Renderer) jeho parametry. Pro světla a prostředí použijte varianty Mental Ray (mr).

iRay lze využít i pro síťový rendering a rendering animací.

Max2012Max2011
100% *  CAD 
17.3.2012    3985×  
animace
 
Související CAD produkty:
Ceny - CAD eShop:
platí pro: 3ds Max 2012 · 3ds Max 2011 ·

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist