Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 5527

CAD tip CAD tip # 9155:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Mám zapnuté ukládání do cloudu, ale z AutoCADu nově uložený výkres tam není.

A - odpověď Čerstvě uložený (nebo zaktualizovaný) DWG výkres, RVT projekt nebo IPT/IAM model se v cloudu Autodesk 360 nemusí objevit ihned. Do cloudu se totiž CAD soubory neukládají rovnou (to by zdržovalo). Soubor pro web-cloud se nejprve uloží lokálně do synchronizované skryté složky (cache) - standardně do C:\Users\JMÉNOUŽIVATELE\AppData\Local\Autodesk\Autodesk Sync\Cloud\VÁŠLOGINDOCLOUDU\.

Následně se služba Autodesk Sync postará o jeho automatické přenesení z této složky do cloudu Autodesk 360. To může chvilku trvat, takže v cloudu se výkres objeví třeba až za minutu, dvě. Pokud ukončíte AutoCAD (Inventor, Revit...) a hned vypnete (resp. uspíte či odpojíte) počítač, bude váš výkres sesynchronizován s cloudem až po příštím spuštění počítače. Případné kolize (nová verze, přerušený upload, apod.) si vyřeší Autodesk Sync automaticky.

Platí tedy pravidlo nevypínat hned počítač, pokud potřebujete mít výkres ihned po uložení aktualizovaný v cloudu. Synchronizace s cloudem probíhá s taktem 1 minuta, plus nějakou dobu trvá upload samotného DWG souboru (či projektu/modelu) - záleží na jeho velikosti a rychlosti vašeho internetového připojení. Bezpečné je tedy vyčkat několik minut.

V samotném cloudu pak ještě chvíli trvá vytvoření náhledu, ale to již nebrání přístupu k datům z mobilního AutoCADu 360 či jiné cloud aplikace.

ACADInvCivilRevitmaxSuite
100% *  CAD 
21.3.2013    2188×  
autocad cloud inventor model revit výkres
 
Související CAD produkty:
platí pro: AutoCAD · Inventor · Civil 3D · Revit · 3ds Max · Suite ·

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist