Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 6673

CAD tip CAD tip # 13871:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Migrace projektů do Autodesk Docs pomocí nástroje DWG Migration for Docs.

A - odpověď Pomocí nástroje Autodesk DWG Migration for Docs (pro AutoCAD 2024 až 2020) můžete efektivním způsobem hromadně odesílat projektová data (typicky DWG, např. z Civilu 3D) do cloudové služby Autodesk Construction Cloud. Jde o samostatnou Windows aplikaci dostupnou na Autodesk Apps (viz odkaz níže).

Nástroj Autodesk DWG Migration for Docs poskytuje pokyny v celém procesu migrace dat, včetně kontrol integrity dat, oprav a odesílání. Umožňuje vyřešit nejčastější problémy s integritou dat (chybějící a kruhové reference DWG, dlouhé cesty k souborům, apod.), aby bylo možné úspěšně a efektivně dokončit proces odesílání.

Výkresové soubory migrované pomocí nástroje Autodesk DWG Migration for Docs se ukládají ve formátu souborů AutoCADu verze 2018, a proto je nelze otevřít ve verzích starších než 2018. Nástroj Autodesk DWG Migration for Docs byl navržen tak, aby pomáhal s migrací projektů využívajících službu Collaboration for Civil 3D (která vyžaduje aplikaci Civil 3D 2020.2 nebo novější) nebo pracovní postupy spolupráce v aplikaci AutoCAD (které vyžadují aplikaci AutoCAD 2022 nebo novější).

K odesílání dat z lokálního úložiště (disku) do cloudové služby Autodesk Docs využívá aplikace Autodesk DWG Migration for Docs funkce nástroje Desktop Connector.

Aby bylo možné tento nástroj použít, musí být splněny následující předpoklady:

  • Je nutné nainstalovat aplikaci Desktop Connector verze 14.10.0.1456 nebo novější. Doporučujeme nainstalovat nejnovější dostupnou verzi.
  • Je nutné, abyste byli přihlášeni k jakékoli jiné aplikaci Autodesk (například k aplikaci Desktop Connector nebo Civil 3D).
  • Potřebujete přístup k projektu služby Autodesk Docs s oprávněním alespoň k zobrazení + stahování + odesílání v cílovém umístění.
  • Logicky je nutné mít funkční připojení k internetu.

Autodesk DWG Migration for Docs si stáhnete zdarma z Autodesk Apps (viz odkaz).

DWGDocscloudACADCivil
100% *  CAD 
27.9.2023    1161×  
autocad civil cloud formát reference
 
Související CAD produkty:
Ceny - CAD eShop:
platí pro: DWG · Docs · cloud · AutoCAD · Civil 3D ·

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist