Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 5190

CAD tip CAD tip # 370:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Jaký prohlížeč (viewer) použít pro výkresy DWG?

A - odpověď Vhodnou prohlížečkou DWG souborů je bezplatný produkt Autodesku - Autodesk DWG TrueView nebo starší Volo View Express.

Volo View Express umí zobrazovat výkresy DWG (formát až do verze 2002), DXF a DWF. Pracuje též jako ActiveX objekt začlenitelný do jiné aplikace. Volo View Express podporuje i tzv. Object Enablery, takže můžete prohlížet i výkresy s objekty Mechanical Desktopu, Architectural Desktopu nebo Land Development Desktopu.
Kromě zobrazování (zoom, pan, 3D orbit, přepínání hladin) lze výkres poznámkovat (redline, připomínkování) a tisknout.

Pro DWG verze 2004, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011 a vyšší je určena novější bezplatná Autodesk aplikace Autodesk DWG TrueView (pro Win11/Win10/Win8/Win7/Vista/XP/2000, postavená na AutoCADu OEM). Lze rovněž použít starší Autodesk DWG Viewer nebo Powered by Volo View. Licence k těmto starším prohlížečům je součástí např. aplikací Autodesk Inventor, Autodesk Vault, AutoCAD Mechanical či Autodesk DWF Composer (Autodesk Design Review). DWF Composer podporuje (kromě prohlížení, odměřování, tisku a publikování) i elektronické připomínkování DWG a DWF výkresů. (Dříve byla pro verze DWG až do 2005 a pro náročnější použití včetně možností tisku, tak jako v plném AutoCADu, určena komerční verze aplikace - 'Volo View', dnes nahrazena DWF a Design Review).

Aplikace Autodesk DWG TrueView a Volo View Express si můžete zdarma stáhnout na www.cadstudio.cz/download. Viz též další informace o prohlížečích Autodesk.

Další možností je program AutoManager View. Používá oficiální ObjectDBX/RealDWG technologii Autodesku a umí zobrazit a zvýraznit rozdíly mezi výkresy. AutoManager podporuje DWG až do formátu AutoCADu 2009. Kromě toho zobrazuje i desítky dalších textových a grafických formátů (DGN, TIFF, DOC, XLS...).

Pro prohlížení DWG můžete rovněž využít univerzální cloudový prohlížeč Autodesk Viewer (A360 Viewer) na https://viewer.autodesk.com/Viewer, resp. https://360.autodesk.com/Viewer. Viz blog A360 Viewer.

Viz též Tip 4072 - Proč je lépe použít formát DWF než prohlížet nativní CAD formáty.

DWG výkresy lze rovněž prohlížet ve všech CDE cloud službách Autodesk Construction Cloud, resp. BIM 360 (tzv. Forge viewer, LMV).

ACADMDTADTMapVoloVaultDWFDWG
100% Win  CAD 
18.7.2000    62859×   FAQ  
autocad cloud formát hladina inventor licence prohlížeč publikování součást tisk vault výkres
 

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist