Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 3256

CAD tip CAD tip # 370:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Jaký prohlížeč (viewer) použít pro výkresy DWG?

A - odpověď Vhodnou prohlížečkou DWG souborů je bezplatný produkt Autodesku - Autodesk DWG TrueView nebo starší Volo View Express.

Volo View Express umí zobrazovat výkresy DWG (formát až do verze 2002), DXF a DWF. Pracuje též jako ActiveX objekt začlenitelný do jiné aplikace. Volo View Express podporuje i tzv. Object Enablery, takže můžete prohlížet i výkresy s objekty Mechanical Desktopu, Architectural Desktopu nebo Land Development Desktopu.
Kromě zobrazování (zoom, pan, 3D orbit, přepínání hladin) lze výkres poznámkovat (redline, připomínkování) a tisknout.

Pro DWG verze 2004, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011 a vyšší je určena novější bezplatná Autodesk aplikace Autodesk DWG TrueView (pro Win8/Win7/Vista/XP/2000, postaven na AutoCADu OEM). Lze rovněž použít starší Autodesk DWG Viewer nebo Powered by Volo View. Licence k těmto starším prohlížečům je součástí např. aplikací Autodesk Inventor, Autodesk Vault, AutoCAD Mechanical či Autodesk DWF Composer (Autodesk Design Review). DWF Composer podporuje (kromě prohlížení, odměřování, tisku a publikování) i elektronické připomínkování DWG a DWF výkresů. (Dříve byla pro verze DWG až do 2005 a pro náročnější použití včetně možností tisku, tak jako v plném AutoCADu, určena komerční verze aplikace - 'Volo View', dnes nahrazena DWF a Design Review).

Aplikace Autodesk DWG TrueView a Volo View Express si můžete zdarma stáhnout na www.cadstudio.cz/download. Viz též další informace o prohlížečích Autodesk.

Další možností je program AutoManager View. Používá oficiální ObjectDBX/RealDWG technologii Autodesku a umí zobrazit a zvýraznit rozdíly mezi výkresy. AutoManager podporuje DWG až do formátu AutoCADu 2009. Kromě toho zobrazuje i desítky dalších textových a grafických formátů (DGN, TIFF, DOC, XLS...).

Pro prohlížení DWG můžete rovněž využít univerzální cloudový prohlížeč A360 Viewer na https://360.autodesk.com/Viewer. Viz blog A360 Viewer.

Viz též Tip 4072 - Proč je lépe použít formát DWF než prohlížet nativní CAD formáty.

ACADMDTADTMapVoloVaultDWFDWG
100% Win  CAD 
18.7.2000    60377×   FAQ  
autocad formát hladina inventor licence prohlížeč publikování součást tisk vault výkres
 

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist