Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 9604

CAD tip CAD tip # 4240:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Jak zabránit změně nastavení určitých proměnných?

A - odpověď Změně nastavení zadaných systémových proměnných AutoCADu pomůže zabránit reaktor CADstudio SysVarLock. Tato aplikace 'hlídá' hodnoty daných proměnných a pokud je učiněn pokus o změnu jejich hodnoty, danou změnu buď povolí nebo odmítne - podle předdefinovaného kritéria (logické podmínky). Při splnění dané podmínky je změna povolena, jinak odmítnuta. Pokud podmínka není určena, je změna zakázána vždy.

Můžete tak uživateli zabránit ve vypnutí nebo zapnutí určitých režimů, nebo omezit povolené hodnoty některých proměnných.

Můžete například zabránit nechtěné změně proměnné PICKADD, vynutit použití vnitřního editoru MTextu, nedovolit zapnutí trasování, nepovolit vypnutí uchopovacího režimu Průsečík, nepovolit jiné barvy než 1-9, a podobně.

Aplikace SysVarLock je ke stažení na stránce www.cadstudio.cz/download, popis a možnosti použití najdete v doprovodné dokumentaci aplikace (tabulka definic, příkaz SysVarLock).

ACADMapADT
100% *  CAD 
21.2.2005    5211×  
barvy proměnná reference
 
Ceny - CAD eShop:

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist