Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 6026

CAD tip CAD tip # 5155:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Zrychlení práce s velkými modely v Revitu.

A - odpověď Pro efektivní práci s velkými projekty (desítky MB) v Revitu je potřeba mít pracovní stanici s rychlým procesorem a hlavně dostatek paměti RAM - 2-4GB. Operačním systémem přidělenou paměť Revit využije jednak pro sebe a jednak pro zpracovávaný model/projekt. Pokud nemá dostatek fyzické paměti, stránkuje na disk, což práci značně zpomalí (v závislosti na rychlosti a fragmentaci swapovacího disku). Rychlost síťových souborových operací (otevřít/uložit do centrály) je významně ovlivňována i rychlostí vaší síťové infrastruktury (LAN karty, server, switche...).

Ujistěte se rovněž, zda očekávanou velikost paměti RAM Revit skutečně "vidí" a zda je nastaven dostatečně velký stránkovací soubor Windows (viz žurnálový soubor - TotalVirtualMemorySize a TotalVisibleMemorySize). Snižte počet propojených souborů, otevřených pohledů, pracovních sad a načtených families. Čas od času Revit ukončete a znovu spusťte.

Vyšší verze Revitu (9.x a výše) podporují Windows XP switch "/3GB", kterým Revitu zpřístupníte fyzickou paměť nad 2GB. Viz též Tip 2654 a Tip 5550.

Windows XP x64 pomohou zvýšit velikost přímo dostupné RAM v 32-bitových aplikacích až na 4GB. Počítač s osazenými 4-5GB RAM a operačním systémem Windows XP x64 tak poskytuje nejvyšší výkon ve 32-bitových verzích Revitu.

Revit9Revit9.1
100% WinXP,WinXP64  CAD 
15.8.2006    6576×   FAQ  
model revit
 
Související CAD produkty:
Ceny - CAD eShop:
platí pro: Revit 9 · Revit 9.1 ·

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist