Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 5736

CAD tip CAD tip # 12647:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Skládání 3D dílů - packing funkce v Autodesk Netfabb.

A - odpověď Výrobní aplikace Autodesk Netfabb je určena především pro oblast aditivní výroby, 3D tisku. Některé její funkce ale lze uplatnit i v dalších oblastech navrhování a optimalizací. To platí i pro "packing" funkce pro skládání dílů různých tvarů do vymezené 2D plochy nebo 3D prostoru.

Nástroje pro skládání (nesting, packing) umožňují zvýšit výrobu a snížit míru odpadu díky pokročilým algoritmům pro maximalizaci rozmístění dílů do daného vestavného prostoru, kontejneru.

Autodesk Netfabb nabízí několik metod pro skladbu dílů:

  • Simple packing - Outbox - zjednodušená verze skládání pracuje s kvádry ("krabicemi") a obdélníky, neotáčí díly, optimalizuje jen obrysové kvádry, resp. 3D voxely jednotlivých dílů.
  • 2D packing - používaná např. rozmístění modelů s podporami pro 3D tisk, otáčí díly, na 2D ploše (např. základně 3D tiskárny) sdružuje podobné tvary aby nedocházelo k jejich vzájemným kolizím.
  • 3D packing - Scanline - slouží pro optimální poskládání 3D modelů různorodých tvarů a velikostí, řeší automatické pootáčení, provádí průběžnou optimalizace - tu můžete kdykoliv zastavit ručně; kritériem optimalizace je maximální hustota, ne dosažená výška "vrstvy" poskládaných dílů; u divočejších tvarů hrozí provlečení (interlocking).
  • 3D packing - Monte Carlo - metoda je vhodná pro 1 až 2 větší, důležité díly, obklopené množstvím menších, méně významných dílů; pootočení je možné jen v první fázi výpočtu optimalizace; kritériem je minimální výška zaplněné vrstvy, nikoliv hustota - možno připodobnit k "setřesení" dílů; při optimalizaci nehrozí provlečení.
  • 3D packing - Gravity - díly jsou poskládány simulací gravitace.
  • 3D packing - Size Sorting - nejprve jsou umístěny větší díly, menší pak zaplní mezery mezi nimi; kritériem je hustota.

Funkce skládání volíte z menu Arrange - např. funkce Arrange > 3D Packing - Scanline otevře dialog "3D Packing - Scanline". V něm pak volíte parametry dílů, hustoty rozmístění, omezení vestavného prostoru, výkon, apod.

Netfabb
100% *  CAD,CAM 
18.6.2020    1424×  
dialog model simulace tisk
 
Související CAD produkty:
Ceny - CAD eShop:
platí pro: Netfabb ·

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist