Jednou z velmi častých úloh při zpracování bodů a geodetických podkladů z různých zdrojů je požadavek převodu souřadnic z jednoho souřadnicového systému do druhého. Příkladem je převod do S-JTSK, GPS souřadnic ve WGS84, UTM, apod.
AutoCAD Civil 3D podporuje možnosti transformace souřadnicových systémů při importu či exportu výkresových dat i jako samostatnou konverzní funkci pro seznamy bodů. Tyto konverze představují velmi produktivní nástroj, ale řídí řadou parametrů, z nichž některé jsou velmi citlivé na správné použití. Aby vám konverze a transformace dobře fungovaly, řiďte se pokyny v příspěvku Transformace souřadnic bodů, ale především podrobnými pokyny a triky ve VIP dokumentu Transformace souřadnic (PDF).
Pomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems. Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky:
Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost. Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů. Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení. Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.