Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 6449

CAD tip CAD tip # 14067:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Uzamykání dokumentů v Autodesk Docs (ACC).

A - odpověď Pokud z CDE úložiště Autodesk Docs otevřete DWG výkres, Excel sešit nebo jiný typ dokumentu, bude automaticky uzamčen, aby jej nemohl souběžně upravovat jiný uživatel a nehrozilo tak konfliktní uložení dvou různých nových verzí.

Takový soubor pak má v pohledu projektu zobrazenu ikonku zámečku - buď modrou - uzamčeno vámi, nebo hnědou - uzamčeno jiným uživatelem.

  • uzamknuto file lock - uzamčeno vámi (dokud je soubor uzamknutý, ostatní členové si jej mohou otevřít pro čtení, nemohou ale upravovat jeho obsah)
  • - uzamčeno někým jiným (je-li soubor uzamknut jiným členem projektu, můžete si jej otevřít pro čtení, nemůžete ale upravovat jeho obsah)

O zamykání a kontrolu zámku dokumentu se stará komponenta Desktop Connector, automaticky při otevírání souboru z Autodesk Docs. V některých jejích verzích lze soubor uzamknout i ručně.

Pokud daná desktop aplikace otevírá soubor jen pro čtení (například Adobe Acrobat, Bluebeam Revu či PowerPoint), Desktop Connector nebude soubor automaticky uzamykat.

Pokud aplikace otevírá soubor pro editaci a zpětné uložení (například AutoCAD, Civil 3D, Word či Excel), použije Connector automatické uzamknutí. AutoCAD využívá toto zamykání od verze 2022 (a výše), pro verze 2020 a 2021 je potřeba doplněk "File Locking for Autodesk BIM 360" a aktuálná verze Desktop Connectoru. Civil 3D zamyká Docs soubory od verze 2024, resp. s doplňkem "Cloud Collaboration for Civil 3D".

Pokud zamykání souborů nefunguje (např. aplikace otevírá dokument nestandardním způsobem, třeba nejprve jen pro čtení a pak režim změní na editační), může teoreticky dojít ke konfliktu úprav. V tom případě na tento konflikt upozorní Desktop Connector při ukládání a kolizi je nutné vyřešit ručně.

DocsACC
100% *  CAD 
23.3.2024    202×  
autocad civil cloud excel výkres
 
Související CAD produkty:
Ceny - CAD eShop:
platí pro: Docs · ACC ·

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist