CAD FÓRUM - TIPY A TRIKY | UTILITY | DISKUZE | BLOKY | PODPORA | POMOC A RADY
Přes 123.000 registrovaných u nás, celkem 1.127.000 registrovaných (CZ+EN).
Tipy pro AutoCAD 2027, pro Inventor 2027 a pro Revit 2027.
Nový Kalkulátor nosníků, Spirograf generátor a Regresní křivky v sekci Převodníky.
Kompletní příkazy a proměnné AutoCADu 2027.
CAD tip # 11993:
Otázka
A
Pokud potřebujete (např. po importu) změnit měřítko načteného 3D tělesa na určitou velikost, použijte příkaz Scale (Měřítko; MODIFY > Scale).
V dialogu SCALE vyberte zvětšované těleso, jeho referenční bod (kolem nějž se bude zvětšovat), typ měřítka (rovnoměrné, nerovnoměrné X-Y-Z) a faktor měřítka. Ten můžete zadat jako prostou numerickou hodnotu (např. 10 pro 10x zvětšení, 0.1 pro 10x zmenšení), nebo jej můžete určit aritmetickým výrazem vestavěného kalkulátoru - např. jako podíl původní délky a nově požadované délky (např. 3.5/5.7).
Původní rozměr můžete odměřit příkazem I (INSPECT > Measure) a v paletě s výsledky zkopírovat změřenou hodnotu (včetně jednotek) kliknutím myší (levé tlačítko). Do pole "Scale factor" pak změřenou hodnotu vložte pomocí Ctrl+V a doplňte aritmetický vzorec pro výpočet cílové velikosti (či plochy).
Příklady:



tento tip od ARKANCE platí pro: Fusion 360 ·
![ARKANCE Community - diskuzní fórum, tipy a utility pro AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion, Forma a další produkty Autodesk
- od firmy ARKANCE [www.cadforum.cz] ARKANCE Community - diskuzní fórum, tipy a utility pro AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion, Forma a další produkty Autodesk
- od firmy ARKANCE [www.cadforum.cz]](../common/arkance_186.png)

Co je komunita ARKANCE?
also in ENGLISH
Fusion 360