Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy CAD Studio [www.cadforum.cz]
ČeskySlovenskyEnglishDeutsch
Přihlášení:
▶ Registrace

 právě nás čte: 7144 

CAD tip CAD tip # 10949:

Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Klávesa F2 mi neotevře textové okno AutoCADu.

A - odpověď Od zavedení plovoucího příkazového řádku v novějších verzích AutoCADu (2014+) slouží pro zobrazení textového okna AutoCADu klávesová zkratka Ctrl+F2.

Klávesa F2 má odlišné chování podle toho, zda je příkazový řádek ukotven nebo plave. V plovoucím stavu se stiskem F2 pouze příkazový řádek "rozvine" do většího počtu zobrazených řádků historie. V ukotveném stavu zobrazí stisk F2 plné textové okno - chová se tedy stejně jako Ctrl+F2.

Další možností je nadefinovat si klávesovou zkratku (jinou, nebo přemapovat F2) na příkaz 'TEXTOBR ('_TEXTSCR) - ten přepíná zobrazení textového okna (obrazovky).

U víceobrazovkových konfigurací může driver optimalizující umístění oken kolidovat s přepnutím na textové okno (to zůstane na pozadí). Přepnout na něj můžete v systémové liště Windows.

ACADLTADTCivilACADMPlant
100% *  CAD 
8.6.2016    834×  
 

Zpět   Všechny další tipy

Zvýšení výkonu přidělování licencí v LAN síti s IPv6. « | » Po spuštění Počítačové aplikace Autodesk (Autodesk Desktop App) se zobrazí prázdné okno a aplikace zamrzne.

Pomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy CAD Studio.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (CAD Studio s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist