Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 1314

CAD tip CAD tip # 8424:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Dávkový tisk několika výkresů a kopií, i na různé tiskárny.

A - odpověď Jedním z nejčastějších požadavků projekčních a konstrukčních firem je rychlý a pohodlný hromadný tisk několika různých výkresů najednou, v několika kopiích a v různých formátech, někdy i na různé typy tiskáren či plotrů.

Asi nejvýhodnější metodou takovéhoto "superdávkového" tisku je využití publikačního CAD formátu DWF (DWFx) a bezplatné aplikace Autodesk Design Review (viz Download).

Nejprve je potřeba jednotlivé výkresy publikovat do formátu DWF - to lze prakticky ze všech CAD aplikací (včetně AutoCADu, Inventoru a Revitu), často i automaticky, při standardním uložení výkresového souboru.

Jakmile máte DWF soubory pohromadě, spusťte aplikaci Design Review a z aplikačního menu ("D-REV") vyberte Print > Batch Print Wizard:

Wizard

Průvodce dávkovým tiskem vás pak provede jednotlivými kroky tisku. V prvním kroku vybíráte DWF a DWFX soubory, které budete chtít dávkově vytisknout. Aplikace vám rovnou zobrazí jejich velikost (formát) a počet listů v souboru:

Seznam souborů k tisku

V dalším kroku můžete pro jednotlivé CAD soubory nastavit samostatné parametry hromadného tisku - můžete je nasměrovat na konkrétní tiskárnu, individuálně zvolit počet kopií, zvolit velikost papíru (větší výkres se rozdělí na více listů), určit měřítko, zpracování barev (jen šedé, černobíle) a orientaci papíru:

Parametry tisku

Potvrzením tlačítkem "Next" je průvodce dokončen a vy můžete už tlačítkem "Print" odstartovat samotný tisk. Důležité je, že parametry zadané v průvodci si můžete uložit do definičního souboru BPJ (batch print job) a stejnou úlohu tak kdykoliv v budoucnu snadno zopakovat.

Průvodce hromadným tiskem dokončen

Tisk předem uložené vykreslovací dávky (dle definičního souboru BPJ) rovněž můžete spustit přímo z příkazového řádku Windows, pomocí příkazu (příklad):

"C:\Program Files\Autodesk\Autodesk Design Review\DesignReview.exe" C:\Davky\MujSoubor.BPJ

resp.

"C:\Program Files (x86)\Autodesk\Autodesk Design Review 2012\DesignReview.exe" \ut\tisk1.BPJ

DWFACAD
100% *  CAD 
19.1.2012    6470×   FAQ  
barvy formát inventor měřítko tisk výkres
 
Související CAD produkty:
Ceny - CAD eShop:
platí pro: DWF/Design Review · AutoCAD ·

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist