Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 7158

CAD tip CAD tip # 13621:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Hromadný import vícestránkového PDF do AutoCADu.

A - odpověď Příkaz PDFIMPORT umožňuje standardně načítat jen jednotlivé stránky z vícestránkového PDF souboru (na rozdíl od PDFPŘIPOJ). Pokud však potřebujete plně načíst několik nebo i mnoho stránek najednou, můžete si zjednodušit život pomocí LISP utility MPDFIMPORT.

Stáhněte si soubor MPDFimport.LSP z Download a načtěte jej do AutoCADu příkazem APLČTI. Zadejte příkaz MPDFIMPORT, zvolte vícestránkový PDF soubor a ukažte bod vložení (levého dolního rohu) první vkládané stránky. Zadejte šířku "buňky" pro jednotlivé stránky (ty budou skládány vedle sebe) a číslo první a poslední načítané stránky. Nyní budou automaticky naimportovány všechny požadované stránky vedle sebe, a to v pevném kroku šířkového rozestupu (implicitně šířka A4).

Nyní můžete takto vzniklý DWG dokument dále zpracovat. Např. můžete pomocí utility PlotDWGarr, jejím příkazem wbDWGarr, vyexportovat jednotlivé stránky do samostatných DWG výkresů nebo příkazem layDWGarr samostatných rozvržení (layoutů).

ACADADTACADMPlantMapCivil3D
100% *  CAD 
30.1.2023    1110×  
bod lisp výkres
 

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist