Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 5545

CAD tip CAD tip # 11966:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Jak aplikovat změněnou výkresovou šablonu (DWT) na stávající výkresy?

A - odpověď Výkresy šablon (template, .DWT) jsou určeny pro použití na začátku tvorby DWG výkresu, pro přednastavení standardních firemních nebo projektových nastavení, norem, hladin, stylů, písem, systémových proměnných, rámečků, rohového razítka.

Pokud se některé z těchto standardů následně změnily a vy potřebujete zaktualizovat již hotové nebo rozpracované výkresy, nelze prostě jen reaplikovat šablonu - šablona je prostě jen normální statický výchozí výkres - nicméně můžete v tomto případě postupovat dvěma hlavními způsoby.

  1. Vyberte obsah celého stávajícího výkresu a zkopírujte jej do Schránky (clipboard). Otevřete nový výkres založený na nové šabloně a váš výkres ze Schránky do něj vložte na původní souřadnice. Vzhledem k možným problémům s rozvrženími, s reaktory, s neviditelnými, zamčenými a speciálními AEC objekty tento postup nedoporučujeme.
  2. Druhá možnost je využití výkresových standardů (DWS). Novou šablonu připojte příkazem STANDARDY jako šablonu standardů a nechte AutoCAD automaticky zkontrolovat případné rozdíly a narušení nových standardů. DWT soubor šablony doporučujeme přejmenovat na příponu DWS, aby zůstal přístupný pro zápis a šel vybírat v dialogu příkazu Standardy. Tímto způsobem lze aktualizovat pouze podporované prvky výkresu - hladiny, kótovací styly, textové styly, typy čar a případné další objekty doplněné do Standardů formou pluginů.

Druhou variantu "standardy" je možné navíc zjednodušit utilitou ReTemplate, ve které pouze vyberete DWS/DWT/DWG soubor (šablonu) s novými nastaveními a aktualizace se provede automaticky. ReTemplate si stáhnete z Download, načtete pomocí APLČTI a spustíte příkazem RETEMPLATE.

ACADCivilADT
100% *  CAD 
2.8.2018    2977×  
autocad dialog hladina proměnná souřadnice šablona výkres
 
Související CAD produkty:
platí pro: AutoCAD · Civil 3D · AutoCAD Architecture ·

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist