Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 5202

CAD tip CAD tip # 11877:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Jak vytvořit fotorealistický render závitů z Inventoru v 3ds Max?

A - odpověď V Inventoru jsou závity šroubů a dalších komponentů standardně znázorněny pomocnou texturou. To významně zjednodušuje a zrychluje jejich zobrazení při editaci. Pokud ale potřebujete vytvořit přesnou, fotorealistickou vizualizaci, bylo by vhodnější mít závit k dispozici jako plnou reprezentaci 3D modelu.

Pro tento účel můžete využít freeware utilitu threadModeler z Autodesk Apps. Ta jednoduše převede vybraný závit (vyberte jej ve stromu prohlížeče) na odpovídající 3D model (3D spirála). Pokud šroub vkládáte z Obsahového centra, musí být vložen jako běžný model - IPT, nikoliv jako normálie (ta nejde editovat).

Porovnejte šroub DIN 6922 (M12x50) s aproximací závitu (nahoře) a se skutečným závitem (dole) vytvořeným pomocí threadModeleru:

Rozdíl po renderingu v Inventor Studiu:

Zásadní rozdíl a problém pak nastane, pokud provádíte rendering modelu se závitem v jiné aplikaci, např. 3ds Max. Aproximovaný závit s texturou se pak neprojeví vůbec a závit v modelu chybí. Naproti tomu plně modelovaný závit v Maxu (přímý import .IAM souboru, Import as Mesh, vysoké rozlišení) lze vyrendrovat zcela přesvědčivě:

Podobný 3D závit lze vytvořit i ve Fusion 360. Převodem závitu na plný model výrazně vzrůstá složitost 3D modelu, jeho nároky na paměť a výkon PC.

InventorMax
100% *  CAD 
9.5.2018    1424×  
fusion import inventor model prohlížeč převod závit
 
Související CAD produkty:
platí pro: Inventor · 3ds Max ·

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist