Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 6749

CAD tip CAD tip # 9756:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Jak z DWG výkresu odstranit EDU razítko "Vytvořeno ve výukové verzi"?

A - odpověď Výukové verze (licence) AutoCADů verzí starších než 2014 SP1 vkládaly dovnitř ukládaných DWG souborů permanentní informaci o použití výukové (Educational) verze. Tato identifikace byla součástí licenční ochrany - licence ke zvýhodněné resp. bezplatné výukové verzi AutoCADu neumožňuje používat tento software ke komerčním účelům.

Omezení využití studentských a výukových (školních) verzí pro komerční projekty platí i nadále. Lze však nyní odstranit viditelnou část informace, banner "VYTVOŘENO VE VÝUKOVÉ VERZI", který se zobrazoval při tisku a při následném otvírání "školního" DWG souboru v komerční verzi AutoCADu (staršího než 2014 SP1).

Tuto informaci můžete snadno odstranit otevřením výkresu v AutoCADu 2015 (nebo v LT 2015, popř. i v TrueView 2015) či vyšších a prostým uložením daného DWG výkresu (Ctrl+S, v TrueView funkcí Convert).

Výuková verze ale i nadále nesmí být využívána pro komerční projekty. Ujistěte se, že váš AutoCAD používáte v souladu s licenčními podmínkami.

Od verze 2019 znovuzavádí AutoCAD trochu odlišný způsob ochrany licence formou EDU vodoznaku, který je zachováván v hlavním DWG výkresu, nešíří se při vkládání bloků a xrefů. Týká se studentských a výukových licencí, nikoliv však školních víceuživatelských síťových licencí.

ACAD2019ACAD2016ACAD2015ACADLTDWG
100% *  CAD 
29.3.2014    11307×   FAQ   Začátečník
autocad blok licence součást tisk výkres
 
Související CAD produkty:
Ceny - CAD eShop:

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist